"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Це порушення закону
Багато українців перестали носити з собою паперові документи, покладаючись на мобільний застосунок “Дія”. Для декого, чиї домівки були зруйновані, “Дія” - єдине джерело базових документів. Що робити, якщо чиновник, правоохоронець чи менеджер відмовляється визнавати документи у застосунку справжніми? На це питання у марафоні “Єдині новини” відповів керівник з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік.
“Згідно нормам чинного законодавства, всі документи в “Дії” мають повну юридичну силу. Якщо якась установа відмовляється використовувати цифровий документ, можна викликати поліцію та фіксувати факт правопорушення, - сказав Мстислав Банік, - З “Дією” співпрацюють понад 7 тисяч державних установ та компаній, всі вони визнають цифрові документами. Ми давно перестали отримувати сигнали з приводу відмов. Бувають лише точкові випадки, пов’язані з людським фактором. У такому випадку зазвичай достатньо викликати керівника, який нагадає, що в Україні працюють цифрові документи”.
Юридична сила цифрових документів визначена такими нормативно-правовими актами:
Дія (скорочення від «Держава і я») — мобільний застосунок, вебпортал і бренд цифрової держави в Україні, розроблений Міністерством цифрової трансформації України. Дію було вперше презентовано у 2019 році й офіційно запущено у 2020 році.
Застосунок дає змогу зберігати водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти й інші документи в смартфоні, а також передавати їхні копії при отриманні банківських чи поштових послуг, заселенні в готель і в інших життєвих ситуаціях. Також через Дію (застосунок і/або портал) можна отримати такі державні послуги як єМалятко (комплексна послуга при народженні дитини), зареєструвати бізнес і ФОП онлайн, сплачувати податки й подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації тощо. До 2024 року планується перевести 100 % державних послуг у Дію.
Раніше Інформатор повідомляв, як працюватиме Дія, Glovo чи monobank під час блекауту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.