Що потрібно робити з лічильником при ремонті житла - роз'яснення ДТЕК

У ДТЕК наголошують, що самостійна спроба відключення лічильника може призвести до короткого замикання або несправностей

ДТЕК
У ДТЕК розповіли, що робити з лічильником при ремонті житла

Під час капітального ремонту помешкання може виникнути необхідність у зміні електропроводки, автомату або перенесенні приладу обліку електроенергії в інше місце. Усі ці роботи передбачають втручання в роботу лічильника. Щоб зробити це коректно, потрібно скористатися послугою з розпломбування. Про це розповіли у пресслужбі ДТЕК Київські електромережі.

Для перенесення або перепідключення лічильника електроенергії потрібно його розпломбувати. Пломба – це гарантія цілісності лічильника та його коректного обслуговування енергокомпанією. Згідно із законодавством, тільки ДТЕК Київські електромережі може її знімати. Окрім того, самостійна спроба відключення лічильника може призвести до короткого замикання або несправностей.

У якому випадку потрібно розпломбувати лічильник?

  • Якщо змінюєте електропроводку і потрібно перепідключити лічильник.
  • Якщо замінюєте автоматичний вимикач (автомат), який стоїть перед лічильником.
  • Якщо сам лічильник потрібно перенести: енергетики розпломбують прилад, і ви зможете його перемістити згідно з проєктною документацією.

Після завершення ремонту енергокомпанія має знову опломбувати лічильник і засвідчити його справність. Якщо ви встигаєте провести необхідні ремонтні роботи протягом 10 хвилин, енергетики можуть виконати розпломбування та опломбування за один день. У такому випадку ваше помешкання лишиться зі світлом. Якщо ж ці заявки будуть виконуватися в різні дати, то на час відсутності пломби світло буде теж відсутнє.

Для замовлення послуги з пломбування лічильника:

  • перейдіть за посиланням,
  • введіть свій особовий рахунок (його можна дізнатися з договору на розподіл або в контакт-центрі),
  • оберіть «Пломбування лічильника», а потім – «Розпломбування/опломбування для проведення ремонтних робіт».

Про опломбування лічильників

На зовнішній частині однофазного лічильника має бути 2-3 пломби: металева пломба заводу-виробника; зелена пломба вхідного контролю; пломба, встановлена під час опломбування лічильника. Якщо прилад обліку періодичні перевіряли, він може бути опломбований 1-2 пломбами перевірки. У придбаних електролічильників нового типу також може бути пломба ВТК виробника. У разі встановлення електролічильника у квартирі, має бути опломбований ввідний автоматичний вимикач.

Відповідальність за збереження лічильників, встановлених у квартирі або на іншому об'єкті клієнта (і пломб на них), покладається на клієнта. Відповідальність за збереження лічильників, встановлених на сходових клітках у багатоквартирних будинках (і пломб на них), покладається на балансоутримувача (ЖЕК, ОСББ або ЖБК).

У разі виявлення порушень контролерами ДТЕК Київські електромережі, складається акт про порушення правил користування електричною енергією. Клієнт повинен оплатити вартість необлікованої електричної енергії, обсяг якої визначається на підставі акта, а також компенсувати витрати, пов'язані з позаплановою заміною або ремонтом лічильника. Після опломбування приладу обліку електроенергії оформляється акт про збереження пломб, підписаний клієнтом і ДТЕК Київські регіональні електромережі. У цьому документі мають бути вказані:

  • номер і місце встановлення кожної пломби,
  • сторона, яка встановила пломби,
  • сторона, відповідальна за збереження та цілісність лічильника,
  • відомості про відтиски пломб повірки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube