Шахрайська схема в Telegram: яка небезпека для власників карток Приватбанку, Ощадбанку та ПУМБ

Читать на русском

Шахраї масово генерують підроблені фотографії банківських карток через чат-боти в Telegram

Читать на русском
Шахрайська схема у Telegram
Шахрайська схема у Telegram

Шахраї масово генерують підроблені фотографії банківських карток через чат-боти в Telegram

Експерти з економічної безпеки попереджають про нову шахрайську схему, яка використовує чат-боти в Telegram для створення підроблених фотографій банківських карток.

Шахраї спочатку зламують обліковий запис користувача в месенджері і від його імені просять близьких і друзів переказати гроші на рахунок у банку. Потім вони скидають їм фото карти, на рахунок якої необхідно надіслати гроші. На фото зображено карту, випущену великим і відомим банком, з ім’ям та прізвищем людини, від імені якої пишуть злочинці.

Насправді зображення – підробка, створена за допомогою спеціального Telegram-бота. Номер карти реальний, але рахунок належить шахраю і знаходиться в іншому банку – як правило, меншому і менш помітному.

В результаті шахраї виграють час для виведення викрадених коштів. У цей момент жертва звертається до банку, дизайн картки якого використовували зловмисники, а потім уже розуміє: гроші надіслано до іншої фінансової організації.

Як розповів експерт одного з банків Микола Нічепорук, визначити, де відкритий рахунок у шахрая, можна. Для цього слід зателефонувати до свого банку. Але якщо ви потрапили на вудку аферистів і перевели гроші, то повернути їх, звернувшись до банку, не вийде, оскільки ваш банк не зобов’язаний це робити. Шанс з’являється у тому випадку, якщо рахунок шахраїв вже позначений як підозрілий у базі Нацбанку чи правоохоронних органів.

Щоб убезпечити себе від шахраїв, експерти рекомендують:

  • Ніколи не переказуйте гроші незнайомим людям, навіть якщо вони посилаються на вашу особистість.
  • Звертайте увагу на деталі, такі як дизайн картки та номер рахунку. Якщо щось здається підозрілим, краще не переказувати гроші.
  • Якщо ви отримали підозріле повідомлення, негайно блокуйте відправника і повідомляйте про це в банк.
  • Будьте обережні з тим, яку інформацію ви публікуєте в соціальних мережах. Шахраї можуть використовувати її, щоб зламати ваші облікові записи і отримати доступ до ваших особистих даних.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що шахраї, які крадуть гроші з карток клієнтів ПриватБанку, стали більш винахідливими. Тепер замість виманювання даних карти, вони змушують своїх "жертв" самостійно переказувати кошти через застосунок "Приват24".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.