Шахраї виманили майже 100 тисяч гривень в українців на фейковому сайті єДопомога: поліція розкрила деталі схеми

Кіберполіція закликає українців бути обачними та уважно перевіряти адреси сайтів, на яких треба вводити дані про банківські картки

Шахраї
Тепер зловмисникам загрожує до 12 років тюрми

Поліцейські викрили шахраїв, які створили фейковий сайт "єДопомога". Під виглядом допомоги від держави вони отримували доступ до банківських рахунків потерпілих, всього вдалося ошукати 8 людей. В такий спосіб зловмисники "заробили" майже 100 тисяч гривень.

Про це повідомила пресслужба Нацполіції Харківської області. Зазначається, що учасники скам-спільноти створили фішинговий вебсайт, зовнішній вигляд якого імітував дизайну сайту Державної допомоги в рамках програми "єДопомога". Посилання на сайт-двійник вони розміщували в популярних соціальних мережах.

Українці переходили за посиланням з фішинговими формами та вводили персональні реєстраційні дані, які містять банківську таємницю (номери банківських карток, номери телефонів, пін-коди, коди ідентифікації володільця картки та інше). Таким чином зловмисники отримували повний доступ до інтернет-банкінгу та банківських рахунків потерпілих.

"Правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання фігурантів на території чотирьох регіонів України, вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки та сім-карти мобільних операторів", - кажуть в поліції.

Організатору та двом виконавцям вже повідомили про підозру за ч. 4, ч. 5 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

"Кіберполіція закликає громадян бути обачними і уважно перевіряти адреси сайтів, на яких треба вводити конфіденційні дані про себе та банківські картки", - наголосили поліцейські.

 

Шахраї пропонують фейкову Вовину тисячу

Раніше українців попереджали, що у мережі ширяться посилання на фейкові акаунти Міністерства соціальної політики, які нібито обіцяють виплати тисячі гривень від держави. Це шахрайські ресурси, перехід на які вимагає персональні дані карток, в результаті чого аферисти можуть отримати доступ до ваших коштів.

Мінсоцполітики закликає громадян не переходити за відповідними посиланнями. Там нагадали, що можливість отримати тисячу гривень в рамках програми Зимова єПідтримка здійснюється через офіційний застосунок Дія.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube