Чоловік просив скасувати кредити
У травні 2020 року у чоловіка вкрали телефон та сім-картку мобільного оператора «Київстар». За допомогою картки шахраї отримали доступ до особистих кабінетів на сайтах «швидко кредитів». За три дні - з 23 травня по 26 травня 2020 року злочинці оформили чотири онлайн-кредити на 13 тис. 300 грн в компаніях «СС Лоун», «Дінеро», «Лайт Фінанс» та «Воллєт».
Про те, що він начебто набрався кредитів чоловік дізнався у червні. Тому він терміново замовив виписку з Українського бюро кредитних історій та дізнався, що запити на кредити від його імені робились і до багатьох інших фінансових установ. Чоловік одразу повідомив компанії, що він позики не брав та гроші не отримував. А після цього пішов до поліції і подав заяву про злочин, згідно із якою було відкрито кримінальне провадження №12020170040001405.
Крім того, він звертався до «Київстару» та просив відновити його сім-картку, однак там заявили, що цей номер не був контрактним, а сплачувався по передоплаті. І тому вони не впевнені, що ця сімка саме чоловіка і відмовили йому.
Без звернення до суду чоловік просив компанії списати заборгованість та виключити його прізвище з реєстру боржників. Але вони цього не робили і посилалися на «захист персональних даних». Чоловік образився, назвав таку поведінку «нечесною підприємницькою практикою» і звернувся до суду.
Чоловік просив суд видалити будь-яку згадку про нього з баз даних «швидкозаймів» і змусити компанії компенсувати йому моральну шкоду у 58 тис. 072 грн. В «Київстар» на це відповіли, що клієнт не може підтвердити, що номер належить саме йому, тому що він обслуговується анонімно. Крім того, чоловік у позові взагалі не вказав оператора мобільного зв’язку як сторону суперечки.
До того ж у фінансових компаніях заявили, що саме чоловік укладав з ними угоди, а тепер не хоче повертати гроші. Тільки в одній організації - «Дінеро» на прохання чоловіка провели розслідування і виявили, що саме шахраї від імені чоловіка оформили кредити та забрали гроші.
У ході розгляду справи виявилося, що дзвінки від колекторів почала отримувати мати чоловіка. Вона так перехвилювалася, що сплатила від імені сина частину грошей на рахунок «СС Лоун» у якості пролонгації кредитного договору.
Суд встановив, що кредити надходили на дві банківські картки у банках «ПУМБ» та «Альфа-Банк». Проте у «ПУМБ» повідомили, що чоловік не є їх клієнтом. У «Альфа-Банк» номери карток не збігалися з тими даними картки чоловіка.
Тому суд вирішив, що шахраї обманули не тільки чоловіка, а й фінансові компанії. І у вересні 2021 року суддя Печерського райсуду Києва вирішила визнати недійсними кредитні угоди та зобов’язати прибрати прізвище чоловіка з усіх реєстрів компаній. Також суддя вирішила стягнути з установ 1 тис. 666 грн на послуги адвоката чоловіка та оплатити судовий збір.
Проте одна з компаній - «СС Лоун» була проти такого рішення та подала на нього скаргу. Адвокат фінансової організації наполягав, що 9 тис. грн кредиту виплатили саме на картку чоловіка. І нагадали, що він частково погасив борг (це коли мати з переляку заплатила 1 тис. 276 грн), тим самим визнавши угоду. Судді погодилися з цим і у листопаді 2022 року постановили, що чоловік має повертати борг цій компанії.
До 30 призупинок серця на добу: чоловік гостро відреагував на зміну тарифу «Київстар» та поскаржився до суду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.