У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Культура допомагає вижити
Письменник та поет Сергій Жадан встигає брати участь не лише у благодійних концертах, а й у політичному житті України. Нещодавно письменник виступив із промовою у Європарламенті, де звернув увагу європейців, що в Україні нині знищується не лише інфраструктура та мирне населення, а й культура. Інакше кажучи – ідентичність країни.
Письменник Сергій Жадан, виступаючи в Європарламенті, одразу розставив крапки над і для тих, кому його промова про культуру під час війни може видатися недоречною.
«Харків до 24 лютого був великим студентським центром. У ньому навчалося понад 300 тисяч студентів. Це було дуже молоде, активне та динамічне місто, наповнене молодими голосами. 24 лютого все змінилося... Я пам'ятаю, тоді постійно було питання "наскільки доцільна та наскільки необхідна культура під час війни?" У той час, коли на вулицях лежать тіла загиблих, мирних, цивільних людей, яких вбивали російські ракети».
Письменник пояснив, що для людей, які опинилися у важких умовах, без благ цивілізації і без певного майбутнього, культура залишилася єдиною світлою плямою у житті.
«Культура – це не про розваги. Культура – це, скоріше, про цінності. Це про нашу ідентичність. Це ті маркери, які допомагають нам орієнтуватися у цьому світі. Вони допомагають нам упевнено дивитися як у своє минуле, так і у своє майбутнє».
На думку Сергія Жадана школи, університети, старовинні будинки та інше знищуються росіянами навмисно, щоб позбавити Україну культрурної та історичної ідентичності.
Раніше Інформатор повідомляв, що Сергій Жадан показав свій зруйнований будинок у Харкові.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.