Європарламент рекомендував ЄС надати Україні статус кандидата на членство

Читать на русском

За резолюцію проголосували 438 євродепутатів

Читать на русском
Європарламент рекомендував ЄС надати Україні статус кандидата на членство

За резолюцію проголосували 438 євродепутатів

Європарламент рекомендував Євросоюзу надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Також євродепутати висловили позицію щодо зброї для України та спеціального трибуналу ООН.

Як повідомляє Інформатор з посиланням на DW, про це йдеться у резолюції Європарламенту щодо зовнішньої, безпеки та оборонної політики ЄС після розв'язання агресивної війни росії проти України, прийнятої на пленарному засіданні у Страсбурзі у середу, 8 червня. 

Так 438 євродепутатів проголосували за те, що Євросоюз має надати Україні статусу кандидата на членство в об'єднанні. При цьому 65 висловилися проти, ще 94 утрималися. 

Європарламент рекомендував Раді ЄС погодитись, що "Версальська декларація визнає європейські прагнення України та її заявку на членство в ЄС, а також надати статус кандидата в ЄС як чіткий політичний сигнал солідарності з народом України".

Йдеться про декларацію неформального саміту ЄС у Версалі, яка, щоправда, дуже обережна у формулюваннях та визнала лише європейські прагнення України та додавала, що країна належить до європейської родини.

Нагадаємо, раніше глава уряду Італії заявив, що його країна виступає за надання Україні статусу кандидата в ЄС, але інші великі країни Євросоюзу заперечують. При цьому виключати можливість швидкого руху України у бік ЄС не можна.

Зазначимо, в уряді Франції заявили, що процес вступу України до Євросоюзу  може зайняти 15 або 20 років

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут