«Ніхто не просить Зеленського визнати Крим російською територією»
«Не буде жодної угоди, яка дасть Росії міцніші основи, необхідні для перегрупування та повернення з більшим насильством».
Завдяки архіву експедиційних матеріалів Мар’яни Садовської ми відкрили для себе чудову гаївочку із с. Потічок Івано-Франківської області, якою хотіли б поділитися з вами.
За резолюцію проголосували 438 євродепутатів
Європарламент рекомендував Євросоюзу надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Також євродепутати висловили позицію щодо зброї для України та спеціального трибуналу ООН.
Як повідомляє Інформатор з посиланням на DW, про це йдеться у резолюції Європарламенту щодо зовнішньої, безпеки та оборонної політики ЄС після розв'язання агресивної війни росії проти України, прийнятої на пленарному засіданні у Страсбурзі у середу, 8 червня.
Так 438 євродепутатів проголосували за те, що Євросоюз має надати Україні статусу кандидата на членство в об'єднанні. При цьому 65 висловилися проти, ще 94 утрималися.
Європарламент рекомендував Раді ЄС погодитись, що "Версальська декларація визнає європейські прагнення України та її заявку на членство в ЄС, а також надати статус кандидата в ЄС як чіткий політичний сигнал солідарності з народом України".
Йдеться про декларацію неформального саміту ЄС у Версалі, яка, щоправда, дуже обережна у формулюваннях та визнала лише європейські прагнення України та додавала, що країна належить до європейської родини.
Нагадаємо, раніше глава уряду Італії заявив, що його країна виступає за надання Україні статусу кандидата в ЄС, але інші великі країни Євросоюзу заперечують. При цьому виключати можливість швидкого руху України у бік ЄС не можна.
Зазначимо, в уряді Франції заявили, що процес вступу України до Євросоюзу може зайняти 15 або 20 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.