СБУ та Нацполіція затримали шістьох українців, які підпалювали пікапи ЗСУ: серед них четверо неповінолітніх

Зловмисники діяли на замовлення російської розвідки, яка використовувала неповнолітніх та молодих осіб для виконання диверсійних завдань

підпал, СБУ
Палії хотіли швидко заробити гроші

Служба безпеки України та Національна поліція затримали ще шістьох осіб, причетних до підпалів військових позашляховиків та релейних шаф в Одесі та Миколаєві. Зрадники діяли за вказівками розвідки Росії. Вона використовувала неповнолітніх та молодих осіб для диверсій.

Про це повідомляє СБУ. За даними спецслужби, четверо з цих осіб є неповнолітніми, а ще двоє - 18-річними молодиками.

СБУ повідомила, що всі молоді українці шукали "легкі гроші" через Телеграм-канали, де потрапили під вплив спецслужб РФ. Останні обіцяли, швидкий заробіток в обмін на співпрацю.

Зловмисники документували свої злочини. Вони фільмували палаючі об'єкти на камери телефонів.

СБУ та Нацполіція затримали шістьох українців, які підпалювали пікапи ЗСУ: серед них четверо неповінолітніх 1

Затримання в Одесі

Двох підозрюваних зловили "на гарячому" після підпалу шафи вхідного світлофора на стратегічній залізничній лінії. Вони намагалися втекти з місця злочину, але були затримані разом з їхнім спільником, який допомагав у проведенні розвідки. Метою подальших підпалів було порушення логістики Сил оборони на півдні України.

СБУ та Нацполіція затримали шістьох українців, які підпалювали пікапи ЗСУ: серед них четверо неповінолітніх 2

Затримання у Миколаєві

Троє неповнолітніх (13, 14 та 16 років) підпалили два службових пікапи морської піхоти ЗСУ, які були доставлені на ремонт після виконання бойових завдань. Надалі зрадники планували підпали місцевих адміністративних будівель ТЦК, але правоохоронці запобігли цьому.

На підставі зібраних доказів трьом фігурантам з Одеси, серед яких 15-річна дівчина, оголошено підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб). Всі вони перебувають під вартою, їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

СБУ та Нацполіція затримали шістьох українців, які підпалювали пікапи ЗСУ: серед них четверо неповінолітніх 3

16-річному підозрюваному з Миколаєва оголошено підозру за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань). Він перебуває під домашнім арештом і може отримати до восьми років ув'язнення.

СБУ та Нацполіція затримали шістьох українців, які підпалювали пікапи ЗСУ: серед них четверо неповінолітніх 4

Наразі вирішується питання про притягнення до відповідальності двох його спільників віком 13 і 14 років. Комплексні заходи проводилися співробітниками СБУ в Одеській та Миколаївській областях спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласних прокуратур.

СБУ та Нацполіція затримали шістьох українців, які підпалювали пікапи ЗСУ: серед них четверо неповінолітніх 5

Підпали автівок військових та затримання паліїв

На початку серпня в Україні розкрили агентурну мережу, що діяла на користь ФСБ РФ, зокрема, дев'ять осіб отримали підозру у державній зраді. Мережа діяла в кількох областях України та включала серед інших чиновниць з міськрад.

Оперативна інформація, яку зловмисники надавали російським спецслужбам, включала дані про місця розташування Сил оборони України, переміщення військової техніки, координати важливих об'єктів інфраструктури (гідро- і теплоелектростанцій), а також результати обстрілів, фото- та відеозаписи з місць прильотів, інформацію про прольоти літаків і роботу систем ППО.

Агентурна мережа була створена в березні 2024 року представником ФСБ РФ, який запустив чат-бот у месенджері Telegram для підривної діяльності. Протягом кількох місяців до мережі приєдналися дев'ять осіб з різних областей України: Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Сумської, Одеської, Дніпропетровської та Чернігівської.

За даними на 2 серпня, правоохоронці викрили 68 осіб, причетних до підпалів техніки військовослужбовців на замовлення російських спецслужб.

Найбільше випадків підпалів було зафіксовано в Києві, Одесі, Дніпрі та Харкові. Нацполіція спільно з СБУ розкрила 59 фактів підпалів автомобілів військових.

Підпали здійснюють особи різного віку, зокрема неповнолітні, які шукають легкий заробіток. Найчастіше їх вербують через інтернет, зокрема через Телеграм-канали, де анонімні адміністратори пропонують гроші за підпали автомобілів.

Підпали техніки військовослужбовців кваліфікуються як заподіяння шкоди обороноздатності держави за статтями 113 (диверсія) та 114 (перешкоджання діяльності ЗСУ) Кримінального кодексу України. У випадку особливо тяжких наслідків такі дії можуть бути класифіковані як тероризм. За підпали автомобілів передбачена кримінальна відповідальність від трьох років ув'язнення до довічного позбавлення волі.

 

Нагадаємо, раніше Інформатор з’ясував, як українців вербують через чати з працевлаштування та до чого там наркотики. Також повідомлялося, що на Кіровоградщині викрили зрадницю, яка підпалила автівку нацгвардійця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube