Чоловіки мають вдвічі більше шансів померти від так званого синдрому розбитого серця, ніж жінки
Чоловіки частіше помирають від синдрому розбитого серця, ніж жінки, проте медична наука досі точно не знає, чому. Звісно, втрата близької людини - через розрив стосунків, розлучення чи смерть, є досить травматичним досвідом для більшості людей. Однак у деяких випадках втрата може призвести до реальних проблем зі здоров'ям, пише IFLScience.
Це може включати біль у грудях та задишку. Хоча більшість людей швидко одужують, є й ті, хто можуть померти від синдрому розбитого серця. Дослідники виявили, що більш ніж вдвічі частіше помирають від стану, пов'язаного з втратою, саме чоловіки.
Ідея про те, що хтось може померти від розбитого серця, є реальною. Цей стан офіційно відомий як кардіоміопатія такоцубо, яка може бути спровокована надзвичайним емоційним стресом. Цей стан також може бути спровокований фізичним стресом, наприклад, інсультом.
У будь-якому випадку, коли організм зазнає раптового стресу, він виділяє величезну кількість кортизолу та адреналіну, які чинять тиск на серце, змушуючи його головну насосну камеру змінювати форму. Саме вона й нагадує японську пастку для восьминога, яку називають горщиком такоцубо. Це ускладнює правильну роботу серця.
При цьому жінки частіше стикаються з синдромом розбитого серця, ніж чоловіки. Але чоловіки частіше помирають від нього. Дослідники зі США проаналізували дані майже 200 тисяч американців, госпіталізованих з кардіоміопатією такоцубо між 2016 і 2020 роками.
Результати підтвердили попередні висновки, які вказували на те, що жінки стикаються з цим станом частіше, ніж чоловіки. У цьому випадку 83% випадків були у жінок. Проте чоловіки вдвічі частіше помирали від синдрому розбитого серця. Причини цієї різниці наразі не з’ясовані, хоча цей факт спостерігали й раніше.
Один із факторів може бути пов’язаний з тригерами, які викликають цей стан у багатьох чоловіків. У той час як жінки схильні до синдрому розбитого серця після розлучення чи втрати роботи, чоловіки ж частіше страждають від фізичного стресу та рідше, у порівнянні із жінками, звертаються до лікарів.