Старі рушники завжди кращі за нові - як використати це знання

Вік рушників, безумовно, має велике значення - одні всотують воду краще, а інші - ні

Рішнкии, білизна, душ, ванна, сушка, дім, побут, корисні поради, лайфхак
Ось чому не слід прати рушники з пом'якшувачем для білизни

Питання, яке виникає у людей після душу чи ванни - чому старі рушники сушать тіло краще, - не нове. По-перше, вам не здається: трохи старіші рушники дійсно краще справляються з цим завданням. Нові рушники часто мають щільніші волокна, які спочатку не поглинають стільки води. З часом волокна розслабляються, що покращує характеристики рушника, пише IFLScience.

Як правильно прати рушники 

По-перше, багато експертів рекомендують не використовувати пом’якшувач тканини на рушниках. Хоча результатом буде м’який рушник, він не дуже добре вас висушить. Мета рушника - висушити вас, а не бути приємною м’якою річчю, об яку можна тертися, але безрезультатно.

Ви також можете врятувати вбиральну здатність рушника за допомогою кількох маленьких хитрощів. Якщо у вас є рушники, які вже давно старіють, спробуйте кілька речей, перш ніж викидати їх у купу ганчірок.

Спробуйте додати приблизно півсклянки звичайного побутового білого оцту до засобу для прання рушників, що допоможе видалити будь-які накопичення хімікатів та залишки з волокон. Ви повинні помітити різницю вже після кількох прань.

Харчова сода - ще одна альтернатива, яку варто спробувати, з додатковою перевагою в тому, що вона також видаляє будь-які запахи зі старих рушників. Однак будьте обережні, щоб не використовувати ці два засоби одночасно, оскільки вони реагують один з одним!

рушники 1
Не бажано викорисовувати для рушників пом'якшувачі тканин!

Спершу виперіть 

Для цього є кілька причин. Перша стосується лише нещодавно придбаних рушників і є причиною, чому їх завжди слід прати перед першим використанням. Якщо ви коли-небудь намагалися використовувати новий банний рушник, не виправши його попередньо, ви, мабуть, помітили, що він не поглинає багато води.

Це тому, що бавовняні рушники обробляються силіконовим покриттям наприкінці виробничого процесу. Це створює відчуття м’якості для покупців, які торкаються рушника під час покупок у роздрібних магазинах.

Насправді, цей силікон покриває волокна рушника та значно зменшує їхню поглинальну здатність. Щоб видалити це силіконове покриття та змити будь-який зайвий барвник з кольорового рушника, вам обов’язково слід випрати рушники перед його першим використанням.

Після кількох прань ці хімічні покриття, включаючи пом’якшувачі, видаляються, і в результаті ваш рушник стає більш поглинаючим. Крім того, подальше використання може фактично покращити його характеристики.

Старі рушники всотують краще

Більшість рушників, включаючи банні, виготовлені з бавовни або бавовняних сумішей - через їхню чудову здатність поглинати вологу. Бавовняні волокна природно мають пористу структуру, яка дозволяє їм утримувати воду. Кожне бавовняне волокно має крихітні петлі, які розкриваються, щоб поглинати вологу зі шкіри або волосся.

Коли рушники використовуються з часом, ці петлі стають більш вираженими, що збільшує їхню здатність поглинати вологу. Але рушники не покращуються вічно. Коли волокна рвуться та злипаються, покриваються оліями та шарами пом’якшувача тканини, їхня ефективність може різко знижуватися.

Одна з найчастіших причин, чому рушники втрачають свою поглинальну здатність, - це накопичення пом’якшувачів тканини та сушильних серветок. Хоча ці продукти надають рушникам запаху квіткових полів, вони покривають волокна тонким шаром хімічних речовин, які зменшують здатність рушника поглинати воду.

Отже, пом’якшувачі тканини працюють, осаджуючи шар силікону або олій на волокнах, що може призвести до утворення воскового залишку, який блокує поглинання води. На щастя, є кілька речей, які ви можете зробити, щоб боротися з цим.

Як "працюють" рушники

Річ у тім, що на мікроскопічному рівні абсорбуючі волокна притягують молекули води. Натуральні волокна, такі як бавовна, мають високий рівень поглинання завдяки своїй пористій природі, що дозволяє воді проникати та утримуватися всередині волокон.

Синтетичні волокна, такі як ті, що в рушниках з мікрофібри, розроблені для збільшення площі поверхні та створення проміжків між волокнами, покращуючи їхню здатність затримувати вологу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube