У САП вважають, що у справі ексдиректора департаменту військово-технічної політики Міноборони Олександра Лієва бракує доказів
Спеціалізована антикорупційна прокуратура повернула до Національної поліції справу експосадовця Міністерства оборони Олександра Лієва, якого напередодні випустили з-під варти під особисте зобов'язання. Проти колишнього директора департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки шукатимуть нові докази. Тих, що є зараз, недостатньо для доказу його провини, вважає прокуратура.
Про це розповів Назар Кульчицький, адвокат Олександра Лієва. Він проінформував, що Нацполіція знову здійснює слідство.
"Сьогодні мене набрав слідчий (в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліціїАртур Лютий і повідомив, що він нібито знову здійснює слідство. Ніяких документів нам ніхто не давав", – сказав адвокат.
Водночас слідчий суддя ВАКС Ярослав Шкодін під час засідання розповів, що існує постанова прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури від 13 березня 2024 року про визначення підслідності у справі Лієва за іншим органом. Раніше НАБУ розпочало слідство за фактом ймовірних зловживань Міноборони під час закупівлі майна для Збройних сил України.
Лієва взяли під варту 12 лютого. СБУ за сприяння Міноборони викрила чиновників оборонного відомства і менеджерів "Львівського арсеналу", які вкрали майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів. Лієва затримали у Чернівцях під час спроби перетину кордону. Йому інкримінують розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчиненим організованою групою. Ексчиновнику загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна. У серпні 2022 року чиновники уклали контракт на закупівлю гуртової партії артснарядів з постачальником озброєнь Львівський арсенал та нажилися на схемі, вважає слідство.
Однак 15 березня Лієва випустили з-під варти під особисте зобов'язання, задовольнивши прохання захисту. Він мав сидіти у СІЗО до 8 квітня 2024 року. Слідство триває.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У нашому відео разом з Вадимом Інгеровим, власником найбільшої мережі телеграм-каналів в Україні, ми розглянемо ймовірність блокування Telegram та поширення дезінформації іншими медіа. Також обговоримо заходи, які влада вживає для боротьби з цим явищем. Запрошуємо вас переглянути відео для отримання більш детальної інформації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.