Драганчук, Рувін, Черкаський: активіст Антон Швець висказався про корупцію в Україні та назвав винних

Антикорупційний активіст та блогер Антон Швець назвав маловідомі імена посадовців, яких він вважає причетними до існування та розвитку корупції в Україні. Цих людей мало хто знає, але блогер робить їх більш відомими. Хто такі Юрій Драганчук, Олександр Рувін та Ігор Черкаський – дізнайтеся у матеріалі Інформатора.

Драганчук, Рувін, Черкаський: активіст Антон Швець висказався про корупцію в Україні та назвав винних
Юрій Драганчук, Олександр Рувін, Ігор Черкаський

 Журналіст та громадський діяч Антон Швець поділився прізвищами впливових посадовців. На його думку, саме завдяки таким людям корупція й далі існує в Україні та залишається фактором, який неможливо подолати. Що роблять та на кого впливають Юрій Драганчук, Олександр Рувін, Ігор Черкаський, він написав 15 березня 2024 року.

Як зазначає Антон Швець, «корупція – це інституція, і займаються нею роками такі люди, про яких ми з вами ніколи не чули і ніколи не цікавилися. Якісь десятиріччями тимчасово виконуючі обов’язки, якісь вічні заступники заступників і начальники департаментів контролю хто його знає чого і навіщо. З одного боку, вони нецікаві в контексті спортивної риболовлі, тому що медійний імпакт (ефект – Ред.) від відкриття кримінальної справи на рандомного заступника першого помічника департаменту міністерства буде нульовий. З іншого – тому що професійний корупціонер на те і професійний, що корупція його носить системний характер, і виглядає уже не як корупція, а як державницька діяльність згідно з чинним законодавством».

Журналіст Антон Швець
Журналіст Антон Швець

Одним з винуватців в існуванні корупції Антон Швець вважає Юрія Драганчука. Це заступник міністра фінансів України з 2020 року (біографію читайте тут). За словами Швеця, чиновник відповідає за роботу митниці та державного «Укргазбанку». Митницю більшу частину часу очолюють виконувачі обов’язків, з 2021 року ніяк не можуть провести конкурс на керівника, є й чимало розслідувань про проблеми на митниці (у т.ч. про вивезення зерна з України з ухиленням від сплати мільярдних податків). Також Антон Швець звинувачує Драганчука у тому, що він «не помічав», як державний «Укргазбанк» став надавати послуги для нелегального грального бізнесу, чом довелося протидіяти з боку НБУ та СБУ. А ще цей банк демонструє збитковість.

Олександр Рувін, якого називає Швець у своєму переліку, працює керівником Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ). За словами Швеця, ця людина неофіційно керує всією галуззю експертиз в Україні ще з часів Януковича. Експертиза може визначити, чи був п’яний суддя під час затримання поліцією, чи завдано якихось корупційних збитків через певні дії, а ще експерти можуть надати висновок по кримінальних справах. І вплинути на цього чиновника ніяк не можна. Справа про незаконне збагачення проти Рувіна була передана від НАБУ прокурором САП до Нацполіції, де була закрита за відсутністю складу. Про цього діяча є розслідування і від Bihus.Info:

Ще один фігурант «списку Швеця» це Ігор Черкаський. У 2008-2010 року він був керівником Держфінмоніторингу. А з 2014 року вже 10 років поспіль він обіймає посаду голови Державної служби фінансового моніторингу України. Ця служба підпорядковується Міністерству фінансів. Антон Швець прямо наголошує на тому, що Держфінмоніторинг не справляється з боротьбою проти нелегального грального бізнесу та виведенням грошей через цей вид діяльності.

Антон Швець нагадує, що через австрійський «Майнл Банк» або Anglo Austrian AAB Bank AG (Meinl Bank AG) з України вивели сотні мільйонів доларів в офшори. У 2019 році Європейський центробанк позбавив цю австрійську фінустанову банківської ліцензії. Через цей банк з України відмили з проблемних українських банків: 38 млн дол. з «Південкомбанку», 40 млн дол. з «Терра Банку», 39,5 млн дол – з VAB Банку, 62 млн євро – з CityCommerce Bank, 44 млн дол. з банку «Київська Русь». За 2014-2015 роки з українських банків було незаконно виведено через австрійський Meinl Bank 846 млн дол. та 75 млн євро.

А ще якимось чином українські олігархи, у т.ч. Ігор Коломойський, змогли вивезти кошти з України за кордон, придбати там дорогу нерухомість та яхти. У позові ПриватБанку проти Коломойського йдеться про те, що протягом 2006-2016 років колишні власники банку вивели 470 млрд дол. з ПриватБанку та «відмили» їх у т.ч. в США, купуючи там заводи та нерухомість. Блогер Антон Швець дивується, як всьому цьому не протидіяв Держфінмоніторинг, який очолював Ігор Черкаський у 2008-2010 та з 2014 року і по сьогодні.

«Ігор Черкаський настільки свята людина, що у випадку якщо ви вирішите попитати якихось персонажів з великими статками про Черкаського, ви почуєте тотальну тишу. Говорити про цю людину загалом не бажає взагалі ніхто. На сторінці Держфінмону в Вікіпедії такий перелік відзнак та рівня міжнародної співпраці, що аж моторошно стає. Одразу видно святу людину», - каже Антон Швець.

Зазначимо, що Антон Швець прямо не звинувачує вказаних осіб у корупції. Але у тому, що вони не помічають явних порушень на мільярди гривень та вибудували таку систему, яка не може працювати прозоро та ефективно. Та й у судах якусь провину трьох вказаних осіб не довели й навряд чи буде що пред'явити.

"Загалом в нас в країні митницею та податковою рулять в.о., прізвищ яких ви не знаєте або принаймні не пам’ятаєте. Є багато функціонерів, які сидять на своїх посадах навіть попри те, що змінюються Президенти, прем’єри та міністри, курс країни, стаються Революції та йде війна. І прізвищ тих людей також ніхто не знає. Про них банально не пишуть, попри те що величезна реальна влада знаходиться в руках цих людей", - резюмував Антон Швець.

 Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Як правильно підготуватися до зустрічі з податковою інспекцією? Андрій Шабельников, відомий адвокат, поділиться корисними порадами щодо дій у ситуаціях коли податкова вже на порозі і пояснить, чому присутність юристів на кожному підприємстві є важливою складовою успішного ведення бізнесу. Приєднуйтесь до нашого відео, щоб отримати цінні відомості.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube