У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Священикам не дозволять надалі користуватися майном Лаври, яке належить державі
Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору, який було укладено між монастирем Української православної церкви Московського патріархату та Києво-Печерською Лаврою. Засідання відбулося у середу, 9 серпня.
Про це повідомляє пресслужба суду та Міністерство культури України. Священникам не дозволять користуватися державним майном.
“9 серпня 2023 року Господарський суд міста Києва визнав законним розірвання договору безоплатного користування, укладеного між Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) Української православної церкви та Національним заповідником “Києво-Печерська Лавра”. Йдеться про приміщення Нижньої Лаври”, – йдеться у повідомленні.
Таким чином київський суд відмовив у задоволенні позовних вимог Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ МП. Вони хотіли й надалі використовувати будівлі та інше майном, що належить державі.
Зранку 6 липня комісія Мінкульту за допомогою поліції змогла опечатати три корпуси Нижньої лаври - 69, 70 та 71. У 69 корпусі правоохоронці натрапили на несподівану знахідку - портрети російського імператора Миколи II та імператриці Олександри.
Під час блокування корпусів стався конфлікт. Під Лаврою затримали чоловіка, який нецензурно висловлювався. На нього склали адміністративний протокол про дрібне хуліганство.
У вівторок зранку, 11 липня, до Києво-Печерської Лаври прибула комісія Мінкульту разом з правоохоронцями. Вони опечатали ще два корпуси Лаври, якими користувався Московський патріархат. Прихильники УПЦ МП зібралися захищати молитвами свою святиню нібито від захоплення.
До слова, за рішенням Мінкульту ченці УПЦ МП мали залишити Лавру до 4 липня. Однак, як і раніше, вони не зробили цього. В результаті комісія заповідника "Києво-Печерська лавра", яка підпорядковується Міністерству культури, вирішила опечатувати корпуси святині.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.