Росію не переобрали в раду агентства ООН з питань судноплавства: як відреагував Зеленський

Читать на русском

Напередодні президент України звертався до Міжнародної морської організації, запевняючи її в тому, що росії не місце в її керуючому органі

Читать на русском
ООН, рф та судноплавство
рф більше не член Міжнародної морської організації

Напередодні президент України звертався до Міжнародної морської організації, запевняючи її в тому, що росії не місце в її керуючому органі

Міжнародна роль росії продовжує слабшати - країну не переобрали до ради Міжнародної морської організації – агентства ООН. Ця організація займається питаннями безпеки судноплавства. Президент Володимир Зеленський назвав це "справедливим рішенням", тому що ніяка інша країна, окрім росії, так не заважає судноплавству. 

Про це повідомляється у підсумках голосування за новий склад на сторінках організації. Нагадаємо, що росія була однією з 11 країн-кандидаток на членство у раді в категорії "А" (країни з найбільшим інтересом у наданні послуг міжнародного перевезення), і єдиною з усіх не була обрана.

Асамблея Міжнародної морської організації обрала членами Ради агентства на 2024-2025 роки Китай, Грецію, Італію, Японію, Ліберію, Норвегію, Панаму, Корею, Британію і США. Росія до складу не увійшла.

 

 

"Справедливе рішення, адже ніхто не завдав більшої шкоди вільному судноплавству за останні десятиліття, ніж росія. Вдячний членам ММО за цей відповідальний крок", – відреагував президент України Володимир Зеленський.

 

 

В Офісі президента розповіли, що Зеленський у понеділок, 27 листопада, звертався із закликом до Асамблеї, переконуючи, що росії не місце в керуючому органі ММО.

В яких ще організаціях позбулися росії 

У лютому Росію виключили з FATF - міжурядової комісії з фінансового моніторингу. Таким чином, тепер країна-агресорка не зможе більше впливати на міжнародну систему боротьби з відмиванням грошей. В організації заявили, що це відбулося через те, що "рф активізувала свої нелюдські і жорстокі напади на критично важливі об'єкти цивільної інфраструктури".

У жовтні росію виключили з неформального об'єднання фінансових розвідок світу - організації Egmont Group, яка бореться з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Відтепер Росфінмоніторинг та підрозділ фінансової розвідки росії не буде брати участь у спільних засіданнях та координації дій з боротьби проти відмивання коштів та фінансування тероризму. Обмеження будуть застосовані до тих пір, поки дії росії не будуть відповідати загальним цілям, які ставлять усі 170 країн-учасниць. Їй також не вдалось повернутися до Ради ООН з прав людини. Нагадаємо, що голосування відбулося ще у увітні 2022-го, коли за виключення проголосували 93 країни. Утрималися – 58, виступили проти – 24.

Також у листопаді Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури виключила росію зі складу Виконавчої ради ЮНЕСКО. Це сталося вперше з часу утворення органу. Як зазначається, "епоха російського впливу закінчилася". Президент України Володимир Зеленський заявив, що роль росії на міжнародній арені й надалі буде слабшати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.