Москва не соромлячись запевняла, що готова "продовжувати сприяти правам людини", однак більшість в Організації Об'єднаних Націй в це не повірила
Росія зазнала поразки у своїй спробі повернути собі місце в Раді ООН з прав людини під час голосування у вівторок, 10 жовтня. Це сталося попри розгорнуту Москвою кампанію, яка мала на меті зібрати необхідну кількість голосів перед сьогодняшнім засіданням Генасамблеї ООН. Водночас, замість рф місця отримали Албанія та Болгарія.
Ці дві країни, які представляють Східну Європу, набрали 160 та 123 голоси відповідно. Водночас росія, попри її воєнні злочини в Україні, дійсно сподівалася знов стати членом Ради, звідки її виключили минулого року. Про це повідомляє Associated Press.
Під час голосування росія отримала 83 голоси, чого було недостатньо для повернення до Ради ООН з прав людини. Окрім Болгарії та Албанії місця там зайняли Бразилія, Бурунді, Китай, Кот д'Івуар, Куба, Домініканська республіка, Франція, Гана, Індонезія, Японія, Кувейт, Малаві та Нідерланди.
На результати голосування вже відреагував уповноважений Верховної Ради Дмитро Лубінець. Він нагадав, що минулого року приводом для резолюції щодо вигнання рф з Ради ООН стали звірства армії держави-агресора в Бучі. З тих пір ситуація з воєнними злочинами не те що не змінилася, а навіть погіршилася, зазначив омбудсман.
"Росія вбиває, руйнує, викрадає не лише на українській землі. Як справжній терорист, вона шантажує країни, що розвиваються, пропонуючи їм зерно, зброю і, навіть, гроші в обмін на їхні голоси! Сьогодні здоровий глузд переміг! Наступним кроком має бути виключення рф з Ради Безпеки ООН!" - заявив уповноважений.
Минулого тижня представництво росії при ООН провело в Нью-Йорку прийом на підтримку своєї кандидатури в Раду. Посол Василь Небензя у своїй промові заявив, що "росія готова продовжувати сприяти правам людини як компоненту зближення держав і груп держав, а не як предмет розбрату, тиску та наставництва".
Росію виключили з правозахисного органу ООН під час позачергової сесії 7 квітня 2022 року 93 голосами "за", 25 "проти" та 58 утрималися. Офіційні особи, які підтримали цю пропозицію, заявили, що вона свідчить про "рішуче засудження міжнародної спільноти агресивних дій Москви щодо сусідньої держави".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.