Окупант на камеру похизувався фейковим "трофеєм", який був знайдений на захопленій частині Донеччини. Згодом сюжет вирізали з випуску новин
14 квітня російські пропагандисти видали шеврони з гербом та прапором Удмуртії - республіки у складі РФ - за відзнаки "найманців" з Канади, що воюють на боці України. Відповідний сюжет показав "Перший канал". Ці шеврони ворог назвав "черговим доказом" того, що у лавах ЗСУ присутні найманці з інших країн.
Згодом сюжет вирізали з випуску новин. Тож цей казус не побачили глядачі з центральної Росії, поблизу якої і розташована Удмуртська республіка. Про це пише телеграм-канал Udm-info.
Російський пропагандист Гусейн Гусейнов зняв сюжет з окупованої території Донецької області. Під час репортажу він поспілкувався з одним з російських військових, який займається збором трофеїв. Боєць показав кореспондентові знайдені після штурму відзнаки.
"Були знайдені трофеї у „двохсотих“, виходить, українців. Шеврони України, виходить, шеврони Канади. Канадські шеврони, виходить. Герб", - каже окупант і показує в камеру шеврон із прапором та гербом Удмуртії.
Однак пропагандист вирішив не виправляти слова співрозмовника. Замість цього він за кадром промовляє текст про те, що присутність найманців у лавах ЗСУ "вже давно ні для кого не секрет".
Напередодні Центр протидії дезінформації при РНБО повідомив, що російські пропагандисти запустили масштабну інформаційну кампанію про українських ухилянтів. Флешмоб романтизує ухилення від мобілізації та показує нібито щасливе життя військовозобов'язаних чоловіків за кордоном. Мета ворога - розколоти суспільство та збільшити напругу.
Водночас у Головному управлінні розвідки України розповіли, що Росія витрачає близько 500 млн доларів для фінансування своєї внутрішньої пропаганди. Йдеться лише про ті кошти, які виплачують блогерам, власникам Telegram-каналів, артистам та різноманітним організаціям, щоб вони писали "путінську правду" про війну в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.