Російська «суперторпеда Судного дня» не працює — CNN

Американські військові пильно спостерігають за можливостями росіян використовувати своє озброєння, яке потенційно може загрожувати США

Російська «суперторпеда Судного дня» не працює — CNN
Ядерна торпеда «Посейдон», якою кремль погрожував світові, не змогла гідно себе зарекомендувати на випробуваннях

На початку жовтня кремль намагався шантажувати світ ядерною зброєю, демонстративно переміщуючи балістичні ракети, здатні нести ядерні боєголовки, спеціалізованими залізничними потягами та підводними човнами. В особливому екстазі російські пропагандистські ЗМІ розхвалювали ядерну торпеду «Посейдон» і те, як вона має зруйнувати одразу ціле узбережжя США «хвилями радіоактивного цунамі». Як це часто буває у рф, реальність не виправдовує очікування

«Суперторпеда» в умовах «імпортозаміщення»

Військова розвідка США відстежувала хід підготовки до випробувань ядерної торпеди. Мова йде про один із найновітніших підводних човнів росіян «Бєлгород», який модифікований для спеціальних операцій і здатний запускати безпілотні підводні апарати, зокрема торпеду «Посейдон», повідомляє CNN з посиланням на власні джерела в армії США.

"Бєлгород" повертається ні з чим
"Бєлгород" повертається ні з чим

Розвідка США говорить, що кораблі, які мали брати участь у тестуванні, повертаються з Арктичного моря, так і не провівши випробування. У Пентагоні вважають, що в росіяни виникли технічні труднощі. Ймовірно, що причиною невдалих випробувань стали санкційні обмеження на придбання москвою товарів військового та подвійного призначення, вважають експерти.

У США припускають, що випробування торпеди відбудуться ще раз, але це буде зробити важче, оскільки, що води в Арктиці, де проводять випробування незабаром вкриються льодом, що обмежить вікно для операцій. Так, що ймовірно, випробування доведеться перенести на наступний рік.

Що таке «Посейдон»

Проєкт «Посейдоні» є продовженням радянських розробок майже сорокарічної давності. По суті, це двадцятиметрова безпілотна торпеда, масою сто тонн, яка приводиться в дію атомним двигуном. За задумом творців, вона має бути здатна рухатися зі швидкістю до 185 км/год на глибині до 1 км практично необмежений час. Керувати таким безпілотним підводним апаратом має штучний інтелект за допомогою супутникових сигналів. Вона може транспортувати до цілі призначення різні ядерні заряди, найпотужніший із яких може мати сотню мегатонн. Це приблизно відповідає 55 ядерним бомбам, скинутим на японську Хіросіму.

Що таке ядерна торпеда «Посейдон»
Що таке ядерна торпеда «Посейдон»

Торпеда з заявленими характеристиками може стати дійсно великою проблемою для західного світі, оскільки НАТО не має засобів її знешкодження. Але, ми ж знаємо, що кремль бреше завжди.

Реальна бойова ефективність цієї торпеди обмежена надійністю та строками життя реактора. На це вказує той факт, що її взагалі розміщують на підводних човнах, типу К-329 «Белгород». Якщо вона здатна необмежений час пливти до мішені, то чому її не запускають безпосередньо від причалу?

А сенс?

Країни, які мають ядерне озброєння досі його не застосовують не тому, що не мають невразливих засобів доставки, а тому, що це майже стовідсотково гарантує тотальне взаємне знищення. Річ у тім, що концепція ядерного стримування передбачає, що в разі ядерної атаки буде завдано незворотнього удару у відповідь.

У цьому сенсі «Посейдон» загрожу США не більше й не менше, ніж старі радянські ракетні комплекси РС-20А «Сатана», сотні з яких зараз стоять на озброєнні найправославнішої з держав у її «хрестовому поході»-«джихаді» на Західний світ.

Іронія долі: батюшки освячують «Сатану» для боротьби з Антихристом
Іронія долі: батюшки освячують «Сатану» для боротьби з Антихристом

Випробування «Суперторпеди Судного дня» має якесь значення лише в рамках продовження ядерного шантажу та нагнітанні паніки, якими росія намагається компенсувати невдачі на фронті. І частково це їм вдається, слід визнати, що видно на прикладі Ілона Маска чи Папи Римського. А для населення це могло б стати ще однією ін'єкцією «вєлічія», яке так потрібне на тлі здачі Херсона.

Раніше Інформатор писав, чи є ризик ядерного удару з боку росії, та про сценарії реагування Заходу на застосування росією ядерної зброї.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube