Є кілька версій щодо подальших дій росіян
Європейські ЗМІ поширюють непідтверджену інформацію про те, що російський атомний підводний човен К-329 «Бєлгород», який здатний нести безпілотний підводний апарат із ядерною боєголовкою «Посейдон», покинув базу розташування. За заявкою кремля, ця суперторпеда створює загрозу східному узбережжю США, зокрема таким містам, як Лос-Анжелес та Нью-Йорк. Зараз може йтися про її випробування на тлі ядерного шантажу кремля, але є й інші версії.
Першим про новину написало видання «La Repubblica». У неділю на її шпальтах з’явився матеріал, про те, що НАТО повідомило своїх членів про рух човна в акваторії Арктики. Метою активності, як припускають, може бути проведення випробувань суперторпеди «Судного дня» — «Посейдона». Видання пише, що розробка зброї тривала роками, водночас офіційні особи НАТО скептично її оцінювали. Зокрема й тому, що з функціями суперторпеди успішно впоралися б і вже традиційні види озброєнь.
Як повідомляє агенція Rai, у НАТО відмовилися коментувати «витоки чи дані розвідки» щодо підводного човна «Бєлгород». Про це заявив представник НАТО, у коментарі журналістам.
Агенція, повідомляє, що за припущеннями НАТО, підводний човен має брати участь в операції з випробування «Посейдону» в районі Карського моря.
Демонстрація дії безпілотного підводного апарату, який здатний спричинити радіоактивне цунамі, за задумом кремля, має підсилити його позиції в протистоянні цивілізованому світу. Річ у тому, що проти цієї зброї, якщо вона справді має такі характеристики, як заявлено, НАТО не має захисту.
«Це абсолютно нова категорія зброї, що зобов’яже командування змінити планування заходів західних військово-морських сил, і призведе до визначення нових вимог і нових засобів для протидії», — писав експерт Г.І. Саттон.
Протиракетна система оборони США працює, відстежуючи за допомогою супутників тепловий слід двигунів балістичних ракет. Використання для завдання ядерного удару не ракети, а торпеди не дає змогу відслідкувати її запуск, оскільки тепловий слід розсіюється у воді.
За повідомленням Navalnews, підводний човен уже проходив деякі випробування свого озброєння ще у 2015 році, але пусків із «Білгорода» ніколи не було. Мало хто вірить, що суперторпеда вже може бути введена в дію.
Коротка відповідь: боїться, але не більше, і не менше, ніж загалом ядерної зброї. Попри загрозу, навряд чи військове керівництво альянсу розгублене й налякане. Річ у тім, що концепція ядерного стримування передбачає, що в разі ядерної атаки буде завдано незворотнього удару у відповідь.
При тому, спосіб доставки ядерної боєголовки — ракетою, безпілотником чи за допомогою далекобійної гаубиці — особливого значення не має й удар у відповідь буде завдано в будь-якому випадку. Це гарантує взаємне тотальне знищення воюючих сторін, а з ними й населення решти планети. Парадоксально, але це й було основою миру між наддержавами впродовж другої половини минулого століття.
Хоча, застерігають експерти, система взаємного стримування може й не спрацювати, коли йдеться про путіна, який, ймовірно, розгубив здоровий глузд і знаходиться у відчаї через страх втратити владу, а заразом і життя.
Колись він уже сказав: «Навіщо нам Світ без росії?» Навряд чи щось йому заважає продовжити: «Навіщо росія без путіна?».
А от, чого насправді остерігається НАТО, так це колапсу інфраструктури, спричиненого диверсіями. Саме про це свідчать дії союзників.
Річ у тім, що ще одним призначенням підводного човна типу «Бєлгород» є здійснення «спецоперацій», чи, іншими словами, диверсій на лініях ключової підводної інфраструктури супротивника. На цьому тлі одразу виникають підозри, що саме цей підводний човен був задіяний у підриві на газопроводах «Північний потік»-1 та «Північний потік»-2.
Як пише Reuters, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що союзники допоможуть його країні патрулювати акваторію Арктики.
«Ми ведемо діалог із нашими союзниками щодо збільшення присутності в норвезькому секторі та погодилися на внески в безпеку Німеччини, Франції та Великобританії», — сказав Стьоре в п’ятницю.
Як повідомляє Express, 3 жовтня відбудуться збори Об’єднаних експедиційних сил НАТО під керівництвом Великобританії. Метою зустрічі є обговорення планів захисту ключової підводної інфраструктури Європи від російського саботажу.
Великобританія, завдяки своєму географічному розташуванню є трансатлантичним «хабом», навколо якого сотні оптоволоконних кабелів проходять уздовж морського дна до Європи. Тому саме на основі Королівського флоту створено групу реагування. Королівські морські піхотинці переведені в режим готовності для приєднання до норвезьких сил, щоби захистити нафтові та газові платформи в Північному морі в разі атаки з повітря.
Крім того, проводиться моніторинг морського дна та пошуку в океані ознак ворожої діяльності. Роботу ведуть літаки-розвідники RAF Poseidon P8 та автономні підводні дрони Королівського флоту, призначені для пошуку мін і сканування трубопроводів морського дна.
У НАТО заявили, що «будь-який навмисний напад на критично важливу інфраструктуру членів Альянсу буде зустрінутий єдиною та рішучою відповіддю. І додали, що країни-члени НАТО готуються до гібридних атак, стримують та захищатися від них.
З іншого боку, навіть чутки про випробування ядерної зброї можуть бути на користь кремля й бути частиною низки заходів, мета яких посіяти страх і розбрат серед союзників України. За допомогою таких дій кремль може сподіватися, що західні країни відмовляться від підтримки нашої держави, або хоча б обмежать таку підтримку.
Зараз у західному інформаційному полі фіксують новий виток «ядерного психозу». Як свідчать дані Американської психологічної асоціації, 69 % дорослих громадян США повідомили, що стурбовані тим, що вторгнення росії в Україну призведе до ядерної війни. Вони побоюються, що ми перебуваємо на початковому етапі Третьої світової війни.
Нещодавно, до прикладу, папа Римський Франциск звернувся до президента рф, «благаючи його зупинити, також і з любові до свого народу, цю спіраль насильства та смерті». Водночас він закликав президента України «бути відкритим на мирні пропозиції».
Усе б нічого, якби такі заклики не грали на руку кремлю, війська якого переживають не кращі часи завдяки діям ЗСУ, і який гарячково шукає можливості втримати контрнаступ, щоби зберегти територіальні загарбання.
Інформатор також писав про те, чи вдасться відновити «Північні потоки» в Балтійському морі, а чи вони знищені назавжди. Раніше ми аналізували версії щодо того, кому вигідні диверсії на «Північних потоках». А також ми розповідали про реакцію рф на цю подію.
Богдан Зосимчук