Чи є ризик ядерного удару з боку росії: відповідь голови Міноборони

Скільки у відсотках Олексій Резніков не взявся оцінювати

Чи є ризик ядерного удару з боку росії: відповідь голови Міноборони

Ризик застосування росією ядерної тактичної зброї проти України є завжди. Однак виникає питання стосовно якості цього озброєння. Країна-окупант може натиснути на кнопку, однак це може бахнути прямо там.

Про це в інтерв'ю "Інтерфаксу" заявив міністр оборони України Олексій Резніков. У росії збереглися носії ядерної зброї. Водночас через непередбачуваність противника, він відмовився оцінити у відсотках, наскільки вірогідним є її застосування проти України.

"Ризики завжди є. Маючи такого сусіда з ядерним потенціалом, завжди є можливість, що він психоне. Наскільки це у відсотках? Я не берусь сказати. Чи залишилися у них носії? Так, лишилися. Його можна донести і "Іскандерами", і "Калібрами", і літаками. Якої вони якості та стану - у мене запитання", - сказав Резніков.

Він припустив, що у ядерної зброї росії міг давно спливти термін придатності. Про це Резніков дізнався під час розмови з другим президентом України Леонідом Кучмою. 

"Якось я спілкувався з Кучмою, який вже завершував передачу росії ядерної зброї. Він нагадав, що навіть якщо б цей ядерний потенціал не віддали, у 1997 році у нього закінчувався термін придатності. Його все-одно треба було списувати та утилізувати. Ми його весь віддали до росії. Тому запитання: а в якому стані цей мотлох у росії?" - підкреслив Резніков.

Також він нагадав, що українські ракети "Сатана" у росії ще на озброєнні. Україна робила їх понад 40 років тому. 

"І постає запитання: хто їх обслуговує, за якими документами і скільки років цим інженерам… Тому можна натиснути кнопку, але це може бахнути прямо там", - додав Резніков.

Чи можна налякати українців – на думку Резнікова, вже ні. Тому, що росіяни вже несуть жахи своїми ракетними обстрілами, "Градами" та "Смерчами".

"Вони продовжують тероризувати міста – прощення їм не буде. Я завжди нашим західним партнерам говорю – перестаньте боятися росіян. Українці їх давно не бояться. Повірте, що їх можна бити. Ми вже їх б'ємо. Якщо ви хочете бути партнерами у цій перемозі, давайте сміливіше", - резюмував Резніков.

Що цьому передувало 

На фоні успішного контрнаступу ЗСУ на Харківщині російський диктатор володимир путін у своєму зверненні до росіян 21 вересня оголосив про часткову мобілізацію. Також він заявив, що країни Заходу влаштували "ядерний шантаж" росії, відтак при загрозі територіальній цілісності вона готова "використати всі наявні в себе засоби". За його словами, це не блеф. Він заявив, що ті, хто веде ядерний шантаж проти рф, повинні пам'ятати, що роза вітрів може розвернутися в їхню сторону. Згодом президент України Володимир Зеленський змінив позицію щодо "ядерних" погроз путіна. Вони включають не лише безпосередній ядерний удар — прямим ядерним шантажем є російська окупація Запорізької АЕС в Енергодарі, яку росіяни обстрілюють. Також він нагадав про нещодавню атаку на Південноукраїнську АЕС. На тлі погроз путіна радник президента США з питань національної безпеки Джейкоб Салліван повідомив, що росію чекає катастрофа у разі застосування ядерної зброї. США та союзники рішуче відреагують. 

У яких країн є ядерна зброя

У дев'яти держав світу є ядерна зброя — Сполучені Штати, росія, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея. Станом на початок 2022 року аналітики нарахували 12 705 ядерних боєголовок, з них 9 440 – активні та потенційно готові до використання у військових цілях. Решта – відносяться до збережених або резервних боєголовок, які потребують певної підготовки (наприклад, транспортування та завантаження на пускові установки), перш ніж їх можна буде розгорнути. росія та США разом володіють понад 90% усієї ядерної зброї. Інші сім держав з ядерною зброєю або розробляють або розгортають нові системи зброї, або оголосили про свій намір зробити це. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: з відкритих джерел

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube