Росіяни знищили дешевими FPV-дронами п'ять танків Abrams і 30 Leopard, які США і Німеччина надали ЗСУ - NYT

Читать на русском

Західні експерти стверджують, що за останні місяці росіяни почали ефективніше нищити техніку ЗСУ на фронті за допомогою FPV-дронів

Читать на русском
танк, дрон
Вартість одного дрона, здатного знищити танк, не перевищує 500 доларів

Західні експерти стверджують, що за останні місяці росіяни почали ефективніше нищити техніку ЗСУ на фронті за допомогою FPV-дронів

Росіяни стали більше нищити військової техніки, яку Збройним Силам України надали партнери. Видання The New York Times стверджує, що за останні два місяці російські війська начебто знищили п'ять танків M1 Abrams, які Пентагон відправив на фронт в Україну минулої осені. А трохи раніше росіяни нібито уразили аж 30 танків Leopard від Німеччини. 

Журналісти стверджують, що поспілкувались з високопоставленим чиновником із США, який проінформував, що начебто ще три танки були пошкоджені від початку 2024 року. І це при тому, що Україна не проводить наступальних дій - для чого власне і потрібні ці танки. 

Журналісти також посилаються на нідерландський аналітичний сайт Oryx, який веде власні підрахунки знищеної техніки у всіх війнах світу. До цього списку входять лише знищені транспортні засоби та техніка, про які є фото- чи відеозаписи. В NYT порівняли факти і дійшли висновку, що інформація від чиновника виглядає правдивою. 

"Німецькі танки Leopard також були представлені в Україні, причому не менше 30 було знищено. Але Abrams широко розглядається як один із найпотужніших у світі.Те, що його легше знищити безпілотниками, ніж деякі чиновники та експерти спочатку припускали, показує, що ще один спосіб конфлікту в Україні змінює саму природу сучасної війни", - йдеться у статті. 

Видання цитує експерта, який каже, що попри свою міць, танки не є непробивними. А найуразливішими вони там, де їхня важка пластинчаста броня найтонша: на даху, в задній частині моторного блоку і в просторі між корпусом і вежею. Власне сюди й цілить FPV-дрон. 

"Упродовж багатьох років проти них застосовували здебільшого міни, саморобні вибухові пристрої, гранатомети й протитанкові керовані ракети типу "вистрілив і втік", що запускаються з плеча. Вони широко використовувалися на початку війни в Україні, оскільки могли вражати танки зверху і влучати в них у 90% випадків. Однак безпілотники, які зараз використовуються проти танків в Україні, ще більш точні і можуть бути спрямовані на ураження танків у найбільш вразливих місцях", - пояснив співрозмовник видання. 

Також у багатьох випадках росіяни використовують FPV-дрони на добивання танків, які вже були пошкоджені мінами або протитанковими ракетами і їх можна було б полагодити, але виникли труднощі з тим, щоб витягти з поля бою.  Експерт каже, що ці безпілотники можуть коштувати всього лише 500 доларів - незначна сума для знищення танка Abram" вартістю 10 мільйонів доларів. Ось чому для ЗСУ також варто мати свої дрони. 

Війна дронів

Днями президенту України Володимиру Зеленському представили нову військову розробку - бар'єрний бойовий дрон, що є аналогом російського Ланцета. Він може атакувати об'єкти на значній відстані понад 100 кілометрів усередині ворожих територій. Недавно цей БПЛА зміг вразити російську зенітну ракетну систему, що свідчить про його ефективність.

Від початку 2024 року отримали втричі більше безпілотників, ніж за увесь 2023 рік. Окрім різних повітряних дронів українські військові зараз використовують сотні наземних дронів. І кількість їхня буде тільки зростати, кажуть в уряді. 

Нагадаємо, в Україні з’явилися дрони з дальністю 3000 км: вони можуть долетіти до Сибіру. Під час однієї з атак ці "пташки" уразили ядерний об'єкт в Мордовії - це означає, що, за своїм же указом, російський президент Володимир Путін мав би нанести за це удар у відповідь, покаравши Україну - але наразі цього не сталося. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.