Після удару українських безпілотників по радару Контейнер у місті Ковилкіно Путін мав би нанести у відповідь тактичний ядерний удар по Україні згідно зі своїм указом, підписаним чотири роки тому, пише видання
Журналісти американського тижневика Newsweek заявили, що Україна перетнула ядерну червону лінію Путіна, атакувавши своїми безпілотниками загоризонтний радар 29B6 Контейнер, у Мордовії. Згідно з указом російського президента, який він підписав чотири роки тому, атака на цей об'єкт мусить мати дії у відповідь. Йдеться про тактичний ядерний удар по території України.
Як пише Newsweek, Україна за допомогою безпілотника атакувала російський загоризонтний радар 29B6 Контейнер у місті Ковилкіно, що в республіці Мордовія. Цей удар є порушенням однієї з червоних ліній для використання ядерної зброї - а саме, "зрив дій у відповідь ядерних сил", згідно з формулюванням указу Кремля, підписаного Путіним у 2020 році (цей указ затверджує "основи державної політики РФ в області ядерного стримування" - Ред.)
"11 квітня українські безпілотники обстріляли 590-й окремий радіотехнічний центр військової частини 84680 у місті Ковилкіно, розташоване в Республіці Мордовія, приблизно за 360 миль від кордону з Україною. На цьому місці розміщено загоризонтний радар 29Б6 Контейнер, який є частиною російської мережі розвідки та раннього попередження аерокосмічних атак, у тому числі балістичних ракет. Під час атаки 11 квітня була пошкоджена будівля командного пункту, інформація щодо самого радару уточнюється", - йдеться у публікації.
Цей удар, наголошують журналісти, чітко потрапляє під означення "вплив противника на критично важливі державні чи військові об’єкти Російської Федерації, вихід з ладу яких призведе до зриву дій у відповідь ядерних сил" - так в його указі сформульовано один з пунктів, коли Росія має вдарити ядерною зброєю у відповідь. Теоретично, якщо Путін хоче дотримуватись власних указів, то він мав би дати відповідь. Але чи робитиме це - журналісти не прогнозують, адже з моменту удару минуло шість днів і наразі в Росії не робили жодних заяв.
Також видання зауважує, що загроза ядерної ескалації (чи то через ядерну зброю, чи через аварію на одній із багатьох цивільних атомних електростанцій у зоні бойових дій) виникла не зараз. Вона нависла над повномасштабним вторгненням Росії в Україну з його початку в лютому 2022 року.
Зазначимо, що ЗМІ повідомляли про атаки на радіолокатор загоризонтного виявлення у Ковилкіному двічі: спочатку 11 квітня (тоді заявлялося, що внаслідок атаки пошкоджень зазнала будівля, в якій був розташований командний пункт), а потім 17 квітня (наслідки сьогоднішньої атаки не розкривалися). Офіційно Україна не підтверджувала інформацію про удар по радару.
Днями українські соціологи разом з європейськими колегами провели масштабне дослідження у всіх країнах світу щодо ставлення людей до ядерної загрози. Виявилось, що українці увійшли до числа жителів тих країн, де її бояться найменше - хоча реалії такі, що саме для України ця загроза виглядає найреальнішою. найбільше бояться її не у Європі, а в країнах Азії, Африки й Південної Америки. Жителі України, загроза для яких видається найбільш реальною, висловили попри те найменший страх з цього приводу порівняно з іншими європейцями, а найбільше з цього приводу переживають італійці.
Раніше у НАТО також заявили, що будь-яке застосування Росією ядерної зброї неминуче матиме "безпрецедентні наслідки" для країни-агресорки. Союзники вважають, що погрози путіна навряд чи будуть реалізовані.
Нагадаємо, радник Джо Байдена по нацбезпеці Джейк Салліван вважає, що РФ може вдарити ядерною зброєю по США, якщо Україні буде надана велика військова допомога.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.