Ми за крок від того, щоб Захід відправив свої війська в Україну, - Орбан

Читать на русском

Орбан вважає, що вихор війни може затягнути Європу в прірву

Читать на русском
Орбан прокоментував ймовірну відправку військ НАТО в Україну
Віктор Орбан

Орбан вважає, що вихор війни може затягнути Європу в прірву

Країни Заходу опинилися за крок від того, щоб ввести свої війська в Україну. Це вихор війни, який може затягнути Європу у справжню прірву. Саме так вважає прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Політик підкреслив, що європейські лідери сприймають війну в Україні як "свою війну". Відтак, вони постійно заохочують один одного до активнішої участі.

Орбан виступив на з'їзді, організованому коаліцією Фідес-КДНП. Під час заходу відбувся офіційний старт виборчої кампанії до Європарламенту. Однією з тем виступу прем'єр-міністра Угорщини стало питання війни в Україні. За словами Орбана, зараз ми маємо справу з "провоєнною більшістю" у Брюсселі.

"В Європі панує воєнний настрій, і в політиці домінує логіка війни. Я бачу підготовку до війни з усіх боків. Генсек НАТО хоче створити українську місію НАТО. Європейські лідери вже занурені у війну, я з ними розмовляю, я їх чую, вони сприймають війну як свою власну, і ведуть її як свою власну", – сказав він.

Прем'єр-міністр Угорщини зазначив, що представники країн Євросоюзу дедалі сміливіше говорять про "подальші кроки" щодо підтримки Збройних сил України - гроші, зброю, але ситуація не покращується, а навіть погіршується.

"Ми за крок від того, щоб Захід ввів війська в Україну. Це вир війни, який може затягнути Європу в прірву. Брюссель грається з вогнем", - підкреслив він.

"Ми не хочемо війни і не хочемо, щоб Угорщина знову стала іграшкою великих держав. Тому ми повинні виступати за мир. Я рекомендую нам взяти чіткі зобов’язання вдома, у Брюсселі, Вашингтоні, ООН і НАТО. Поки державу очолює національний уряд, Угорщина не вступатиме в російсько-українську війну ні на чиєму боці", - додав він.

На його думку, європейські лідери вже втягнуті у війну. Вони сприймають війну РФ проти України як власну.

"Спочатку йшлося лише про надсилання касок, потім про санкції. Але потім почалася відправка зброї: спочатку вогнепальної, потім танків, літаків, фінансова допомога в понад десятки мільярдів євро, а зараз близько 100 мільярдів євро. Ця зброя не покращує ситуацію. Насправді стає все гірше" – сказав Орбан.

Війська НАТО в Україні: будуть чи ні?

Президент Франції Еммануель Макрон принципово не виключав відправку західних військових в Україну. Після зустрічі 20 країн-союзників України він лише додав, що на цей час немає консенсусу щодо відправлення військ НАТО в Україну, утім не виключив такої можливості у майбутньому. Макрон також закликав до збільшення зброї та фінансових ресурсів для України.

"Нічого не варто виключати. ​​Ми зробимо все можливе, щоб росія не виграла", - додав Макрон.

Президент Польщі Анджей Дуда також підтвердив, що питання відправки військ НАТО в Україну обговорювати на зустрічі у Парижі. Він додав, що ця ідея стала найбільш дискусійною. Дуда також повідомив, що консенсусу щодо відправлення західних військових немає. 

Зі свого боку, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив інформаційному агентству AP, що військовий альянс не планує надсилати війська НАТО в Україну, яку атакує росія. Таке рішення має бути прийнято одноголосно всіма державами-членами.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Міноборони Польщі прокоментували можливість відправки своїх військ в Україну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.