Зеленському продемонстрували аналог російського дрону "Ланцет": його вже застосовують на фронті

Читать на русском

Назву нового українського безпілотника поки тримають у таємниці, але він вже задіяний на фронті

Читать на русском
Зеленський побачив новий український дрон
Нова модель баражуючого боєприпасу ЗСУ

Назву нового українського безпілотника поки тримають у таємниці, але він вже задіяний на фронті

Президенту України Володимиру Зеленському представили нову військову розробку - бар'єрний бойовий беспілотник, що є аналогом російського "Ланцета". Цей новаторський боєприпас може ефективно атакувати об'єкти на значній відстані - понад 100 кілометрів усередині ворожих територій. Назва цього безпілотника залишається таємницею, проте вже зараз він використовується на передовій у боротьбі проти окупантів. Недавно цей боєприпас зміг вразити російську зенітну ракетну систему, що свідчить про його ефективність.

Як повідомляє "Українська правда", це трапилося ще 13 квітня, в день працівника оборонно-промислового комплексу. Українські "Ланцети" можуть нищити статичні та рухомі цілі. Нова модель баражуючого боєприпасу може наносити удари по об’єктах на оперативно-тактичній глибині у 100+ кілометрів.

Назву БПЛА поки що тримають у секреті. Він має електричний двигун та запускається з катапульти, а Х-подібний фюзеляж забезпечує йому високу маневреність та можливість ураження статичних та рухомих цілей по різних траекторіях. Зокрема, дрон здатний заходити на ціль під прямим кутом, забезпечуючи точне ураження.

На борту цього безпілотника може бути встановлена бойова частина, вагою до 3 кілограмів, що робить його ще більш універсальним та ефективним у бойових умовах. Також повідомляється, що український безпілотник може розвивати максимальну швидкість до 180 км/год, тому може уражати об’єкти, що рухаються повільніше 130 км/год (це російські "Орлан-10", Zala та "Ланцети"). 

"Теоретично це можуть бути і зависаючі або пролітаючі на зустрічних курсах гелікоптери", – додали у виданні. 

У парі з БПЛА працює дрон-ретранслятор, який шукає ціль, відстежує її, очікуючи на  ударний дрон та контролює наслідки влучання. Завдяки цьому баражуючий боєприпас здатен працювати на великих відстанях та з хорошим зв’язком.

Крім цього, ще одним нововведенням стала інтеграція системи "машинного зору", яка забезпечує захоплення об’єктів та автоматичне донаведення на ціль. Також безпілотники комплексу оснащуються високонадійними модулями шифрованого зв’язку (стандарт AES256), що й дозволяє працювати в умовах активного придушення системами РЕБ.

Вартість одного такого безпілотника невідома. Проте, за словами розробників, вона співмірна з вартістю більшості українських дронів оперативно-тактичного класу.

Які ще дрони створили в Україні

За даними деяких ЗМІ, "український Ланцет" буде називатися "Перун". Аналітики вважають, що у перспективі український БПЛА зможе знизити ударний потенціал російських військ.

Українські розробники проєкту SkyLab UA створили стратегічний ударний дрон Shoolika mk6. Сили оборони протестували БПЛА і повідомили, що він ефективний для тактичних нічних операцій. За словами Михайла Федорова, Shoolika може завдавати точних ударів і має "топові нічні візуальні системи". Дальність його дії - до 10 км, може нести навантаження до 6 кг та має високоточну систему керування. Крім того, новий дрон стійкий до впливу РЕБ.

Нещодавно стало відомо, що Збройні сили України з початку 2024 року отримали втричі більше безпілотників, ніж за увесь 2023 рік. Окрім різних повітряних дронів українські військові зараз використовують сотні наземних дронів. І кількість їхня буде тільки зростати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.