Буде тільки більше: в ЗСУ сказали, скільки дронів передали армії з початку 2024 року

Читать на русском

Наземних дронів вже сотні, повітряні будуть літати дуже далеко, а є ще й морські

Читать на русском
Безпілотники
Україна має дуже багато різних дронів

Наземних дронів вже сотні, повітряні будуть літати дуже далеко, а є ще й морські

Збройні сили України з початку 2024 року отримали втричі більше безпілотників, ніж за увесь 2023 рік. Окрім різних повітряних дронів українські військові зараз використовують сотні наземних дронів. І кількість їхня буде тільки зростати.

Як зазначив заступник головнокомандувача Збройних сил України полковник Вадим Сухаревський на церемонії спецпогашення поштової марки "Зброя перемоги. Made in UA", 99% дронів, які передаються до ЗСУ – це українське виробництво. Окрім наземних та повітряних, є ще морські дрони, які скоро будуть зачищати не тільки Чорне, але й Азовське море.

Для повітряних ударних безпілотників відстань у 1200 кілометрів – це вже не ліміт; є дрони, які можуть летіти на значно більшу відстань. Окремим напрямком стали наземні дрони: в них є власні штатні підрозділи, до кінця року можна буде побачити системну роботу цих підрозділів. На фронті вже сотні таких дронів.

Нарешті, за словами, Сухаревського, ЗСУ вже мають безпілотні авіаційні комплекси. Зокрема є БАКи мультикоптерного типу, є FPV, ударні, нічні й так далі. Все це надає ЗСУ серйозну перевагу та дозволяє хоч частково компенсувати нестачу артилерійських снарядів.

Українські дрони знищують росіян

Українська армія скоро зробить значний стрибок у своїх можливостях завдяки новітнім безпілотним літальним апаратам (БПЛА) з далекобійністю, що сягає понад 3000 кілометрів. Ці дрони здатні не лише глибоко заходити в тил ворога, а й вражати цілі на території Росії, зокрема на Уралі та в Заполяр'ї.

В Україні скоро з'явиться спеціальний "Залізний полігон" – спільний проєкт Міністерства стратегічних галузей промисловості та Збройних сил України. Його мета – підтримка українських виробників зброї, зокрема й безпілотників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.