Росіяни здійснюють лінгвоцид української мови на окупованих територіях

Попит збільшив нестачу підручників з української мови

мова на ТОТ
Українці продовжують вивчати українську мову

Російські загарбники намагаються зменшити використання української мови в закладах освіти. Охочих вивчати українську мову лише зростає. Водночас адміністрації створюють умови, щоб діти вивчали винятково російську мову, що підпадає під визначення лінгвоциду.

Про боротьбу окупантів з українською мовою пише Центр національного спротиву. Українці продовжують боротьбу за свою ідентичність.

За повідомленням ЦНС, багато батьків хочуть, щоб їхні діти вивчали українську мову. Діти у школах на окупованих територіях усе ще можуть отримувати уроки української мови. Для цього слід написати заяву прохання одного з батьків.

Попит збільшив нестачу підручників з української мови, виданих та завезених окупантами. У них містять розповіді про "братні народи" та є виправдання російського вторгнення, окупації.

Водночас кількість завезених примірників значно менша, ніж число охочих вчити українську. Окупаційна адміністрація надала вказівку директорам шкіл поговорити з батьками учнів та змусити їх відмовитись від уроків української мови.

Скандал з Фаріон

На початку листопада громадська діячка Ірина Фаріон образила російськомовних захисників, зокрема бійців "Азову". Вона назвала підрозділ "очманілим збродом" через те, що деякі з військових продовжують спілкуватися російською мовою. На її думку, вони не захисники і не є українцями.

На що відреагували не тільки звичайні українці, а й представники медіа суспільства, захисники та захисниці України. Наприклад, один з керівників полку Азов Максим Жорін жорстоко відповів, що вона немає жодного права так висловлюватись у бік підрозділів ЗСУ. 

Сама ж Фаріон стояла на свойому та заявила, що не відступить від своїх принципів. Українців, які розмовляють російською мовою, вона назвала "дикунами", “внутрішніми ворогами”, “чортами з рогами і копитами”. 

15 листопада Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон. Провадження були відкриті за чотирма статтями:

  • ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);
  • ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);
  • ст.182 (порушення недоторканності приватного життя).

Після відкриття провадження викладачку звільнили після чисельних протестів суспільства і студентів. Звільнення вже підтвердив голова МОН Оксен Лісовий, який раніше став на бік студентської спільноти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube