“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Попит збільшив нестачу підручників з української мови
Російські загарбники намагаються зменшити використання української мови в закладах освіти. Охочих вивчати українську мову лише зростає. Водночас адміністрації створюють умови, щоб діти вивчали винятково російську мову, що підпадає під визначення лінгвоциду.
Про боротьбу окупантів з українською мовою пише Центр національного спротиву. Українці продовжують боротьбу за свою ідентичність.
За повідомленням ЦНС, багато батьків хочуть, щоб їхні діти вивчали українську мову. Діти у школах на окупованих територіях усе ще можуть отримувати уроки української мови. Для цього слід написати заяву прохання одного з батьків.
Попит збільшив нестачу підручників з української мови, виданих та завезених окупантами. У них містять розповіді про "братні народи" та є виправдання російського вторгнення, окупації.
Водночас кількість завезених примірників значно менша, ніж число охочих вчити українську. Окупаційна адміністрація надала вказівку директорам шкіл поговорити з батьками учнів та змусити їх відмовитись від уроків української мови.
На початку листопада громадська діячка Ірина Фаріон образила російськомовних захисників, зокрема бійців "Азову". Вона назвала підрозділ "очманілим збродом" через те, що деякі з військових продовжують спілкуватися російською мовою. На її думку, вони не захисники і не є українцями.
На що відреагували не тільки звичайні українці, а й представники медіа суспільства, захисники та захисниці України. Наприклад, один з керівників полку Азов Максим Жорін жорстоко відповів, що вона немає жодного права так висловлюватись у бік підрозділів ЗСУ.
Сама ж Фаріон стояла на свойому та заявила, що не відступить від своїх принципів. Українців, які розмовляють російською мовою, вона назвала "дикунами", “внутрішніми ворогами”, “чортами з рогами і копитами”.
15 листопада Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон. Провадження були відкриті за чотирма статтями:
Після відкриття провадження викладачку звільнили після чисельних протестів суспільства і студентів. Звільнення вже підтвердив голова МОН Оксен Лісовий, який раніше став на бік студентської спільноти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.