Фаріон остаточно звільнили з Львівської політехніки: під будівлею зібрався мітинг - фото та відео

Читать на русском

На мітингу були присутні як шанувальники Фаріон, так і ті, хто категорично з нею не згоден

Читать на русском
Мітинг, Ірина Фаріон
Десятки активістів забрались біля університету, колаж "Інформатор"

На мітингу були присутні як шанувальники Фаріон, так і ті, хто категорично з нею не згоден

Українську мовознавицю та колишню нардепку Ірину Фаріон остаточно звільнили з Львівської політехніки. Звільнення не планують скасовувати. Таку інформацію підтвердили в адміністрації університету.

Про це пише нардеп Юлія Грішина. Вона зазначила, що керівництво кілька разів телефонувало Ірині Фаріон, щоб обговорити з нею це питання.

"Фаріон остаточно звільнили з Львівської політехніки. Мені це підтвердила адміністрація університету. Зникнення допису зі сторінки у соцмережах - просто технічний момент. Звільнення відбулося і його не скасують", - пише нардеп.

Також в адміністрації наголосили, що намагались обговорити з Фаріон питання звільнення. Але вона проігнорувала дзвінки.

"Що цікаво, слова Фаріон про те, що з нею ніхто не обговорив ситуацію перед фінальним рішенням - просто маніпуляція. Керівництво кілька разів телефонувало Ірині, щоб обговорити з нею це питання. Однак Фаріон проігнорувала дзвінки і подала це так, нібито її навіть не спромоглися повідомити особисто", - додала Гришина.

Звільнення Фаріон є остаточним
Звільнення Фаріон є остаточним

Мітинг у підтримку Фаріон

Натомість через звільнення Фаріон біля навчального закладу сьогодні, 20 листопада, зібрався мітинг на її підтримку. Фото з місця події оприлюднюють місцеві ЗМІ.

"Державна мова єдина - українська солов'їна", "Мова - це не зброя", - кажуть написи на плакат активістів. Для підтримки Фаріон зібрались десятки людей, там були присутні викладачі кафедри української мови та літератури та львів'яни, які колись навчалися у політехніці.

Біля університету зібрався мітинг
Біля університету зібрався мітинг
Прихильники Фаріон прийшли її підтримати
Прихильники Фаріон прийшли її підтримати

Але водночас, на подію прийшли й противники висловлювань та дій науковиці, пише "Суспільне". Студенти НУ "Львівська політехніка" заявляють, що не хочуть, аби вона далі продовжувала викладати.

"Неможливо зневажати військових просто через те що вони спілкуються російською мовою. Так, це неправильно, але не можна казати їм йти воювати за Росію, вона не знаходилася на фронті", - приводять слова студентки у матеріалі. 

Скандал з Іриною Фаріон: головне

Розпочалось все з того, що 6 листопада громадська діячка Ірина Фаріон образила російськомовних захисників, зокрема бійців "Азову". Вона назвала підрозділ "очманілим збродом" через те, що деякі з військових продовжують спілкуватися російською мовою. На її думку, вони не захисники і не є українцями.

На що відреагували не тільки звичайні українці, а й представники медіа суспільства, захисники та захисниці України. Наприклад, один з керівників полку Азов Максим Жорін жорстоко відповів, що вона немає жодного права так висловлюватись у бік підрозділів ЗСУ. 

Сама ж Фаріон стояла на свойому та заявила, що не відступить від своїх принципів. Українців, які розмовляють російською мовою, вона назвала "дикунами", “внутрішніми ворогами”, “чортами з рогами і копитами”. 

15 листопада Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон. Провадження були відкриті за чотирма статтями:

  • ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);
  • ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);
  • ст.182 (порушення недоторканності приватного життя).

Після відкриття провадження викладачку було нарешті звільнено після чисельних протестів суспільства і студентів. Звільнення вже підтвердив голова МОН Оксен Лісовий, який раніше став на бік студентської спільноти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.