Росія створює нові підрозділи у сухопутних військах: в ISW пояснили, яке у них завдання

Ці бригади будуть схожі на ті, які діяли у Гостомелі під час вторгнення

РФ для висадок в українському тилу готує нові бригади десантників
Російські десантники

Окупанти планують створювати нові бригади десантників у складі загальновійськової армії. Ці сухопутні підрозділи матимуть завдання проникати в український тил для збору інформації, розвідки та виснажливих штурмів позицій ЗСУ, подібно до тих, які діяли у Гостомелі на початку вторгнення.

Як повідомили аналітики Інституту вивчення війни (ISW), такі бригади не є новою практикою окупантів. Під час війни в Афганістані росіяни вже використовували схожі підрозділи.

Попередньо відомо, що десантників планують залучати для висадок в українському тилу без парашутів. Планується, що для швидкого розгортання їх перевозитимуть на вертольотах, як це було у Гостомелі на Київщині. Ці підрозділи "працюватимуть" виключно у ближньому тилу. Російські військкори стверджують, що нові десантні групи вже діють на Запорізькому напрямку. Аналітики Інституту вивчення війни припускають, що мова йде про 49-ту окрему десантно-штурмову бригаду. Це підрозділ окупантів діє у межах 58-ї загальновійськової армії рф.

Експерти наголошують, що десантні бригади росіян завжди існували у межах повітряно-десантних підрозділів. У цьому випадку новим є те, що йдеться саме про "десантуру" у сухопутних військах. Аналітики допускають, що ці нові утворення залучатимуть до сухопутних атак на укріплені позиції базування ЗСУ. Їхнім прямим завдання стануть штурми на виснаження бійців ЗСУ.

Росія може протриматися довго

Керівник ГУР Міноборони України Кирило Буданов заявив, що, хоч російська армія і економіка слабкі, втім рф може протриматися ще довго. За його словами, нинішніх західних санкцій недостатньо, а Україні потрібно більше снарядів і артилерійських систем.

Буданов наголосив, що російські окупанти не досягли жодного реального успіху в 2023 році. Вони обстрілювали мирні міста, щоб проголосити рік "переможним", але їхні ракети часто промахуються. У відповідь українські військові завдають ударів по російських військових об’єктах.

Окрім того, обидві сторони інтенсивно використовують безпілотники й мінні поля, що ускладнює ведення наступальних операцій. Україна контролює північну частину Чорного моря та газовидобувні станції. Морські експортні коридори функціонують, попри ризик.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube