Генштаб ЗСУ: у 2024 році російські окупанти почали активніше використовувати хімічну зброю

Загарбники також застосовують саморобні вибухові пристрої, споряджені подразнювальними речовинами

хімічні гранати
Російські загарбники активно використовують гранати типу К-51 та РГР

За інформацією Генерального штабу Збройних Сил України, російські окупанти збільшили використання боєприпасів, оснащених отруйними хімічними речовинами на фронті. Від початку конфлікту зафіксовано 626 таких випадків, з яких 51 припав на січень поточного року.

Про забороні речовини повідомляє Генштаб ЗСУ у Facebook. Кількість випадків використання отруйної зброї зростає.

У Генштабі звертають увагу на тенденцію до збільшення застосування хімічних речовин у бойових діях. Щоденно фіксується до 10 випадків використання цих речовин. Зокрема, російські загарбники активно використовують гранати типу К-51 та РГР, які скидають з безпілотних літальних апаратів.

Загарбники також застосовують саморобні вибухові пристрої, споряджені подразнювальними речовинами, та ведуть артилерійські обстріли за допомогою снарядів, що містять хімічно небезпечні речовини. 14 грудня 2023 року стало відомо про застосування росією нового типу спеціальних газових гранат РГ-ВО, які містять хімічну речовину CS.

За інформацією Генштабу, 36 випадків застосування хімічних речовин було задокументовано. Матеріали направили для проведення слідчих дій. Вони відбулися у співпраці з радіаційними, хімічними та біологічними розвідувальними групами зі складу військових частин Командування Сил підтримки та Служби безпеки України.

Застосування хімічної зброї

Раніше Інформатор повідомляв, що російська армія вже застосувала хімічну зброю в двох районах на фронті в Україні - на Бахмутському та Сватівському напрямках. Ймовірно, мова йде про небезпечну речовину хлорпікрин. Ворог використовує її для атак на Сили оборони не вперше.

Хоч Авдіївка залишається однією з найскладніших точок на фронті, однак російські війська ведуть активні наступальні дії на інших ділянках, що створює серйозні виклики в координації резервів, пишуть аналітики. Водночас росія активно використовує свої резерви, надсилаючи свої підрозділи на фронт без повного злагодження. Наприклад, 104-й десантно-штурмовий полк російських військ міг знаходитися на етапі злагодження до 1 грудня 2023 року, але вже перебував у Херсонській області або був на марші.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube