Скільки Калібрів, Іскандерів, Кинджалів і дронів може випускати Росія та які у неї запаси - дослідження

Згідно з новими даними дослідження, Росія щомісяця виробляє великі обсяги балістичних і крилатих ракет, а також безпілотників

Росія не збавляє обертів виготовлення зброї
Масштаб загрози: арсенал Росії у цифрах

Росія може щомісяця виготовляти від 42 до 56 балістичних ракет та 90–115 крилатих. Усі ці ракети можуть бути використані для терористичних атак на Україну, зокрема на енергетичні об’єкти. В той самий час, виробництво дронів "Shahed-136" у РФ перевищує 500 одиниць на місяць, що обходиться країні-агресорці приблизно в 100 мільйонів доларів.

Про виробничі можливості Росії пише видання Forbes Ukraine, посилаючись на джерела в структурах розвідки. Відповідно до їхніх даних, темпи виробництва ракет в Росії варіюються від 132 до 171 одиниці на місяць. Це приблизно відповідає кількості ракет, які були випущені по Україні під час атаки 26 серпня.

  1. Запаси балістичних ракет у Росії. Згідно з аналізом Forbes, ракети "Іскандер-М" створюються в обсязі 30-40 одиниць щомісяця, а в наявності у Росії їх 130. Партнери РФ з Північної Кореї надали близько 60 балістичних ракет KN-23. Також у розпорядженні РФ є 55 ракет "Кинджал", з яких 2-6 ракет виробляються щомісяця.
  2. Запаси крилатих ракет у РФ. На озброєнні російської армії є ракети Х-101 - 190 одиниць, з темпами виробництва 40-50 на місяць; "Калібри" - 350 одиниць, з додатковими 30-40 новими ракетами щомісяця; "Іскандер-К" - 180 одиниць, з виготовленням 10-15 нових ракет на місяць; Надзвукові ракети "Онікс", які мають швидкість понад 2400 км/год - 500 одиниць, з додатковими 10 новими ракетами щомісяця. Крім цього, у 2024 році планується виготовлення 224 ракет Х-32.

Що стосується дронів типу "Шахед", то їх наразі в запасах Росії - 200 одиниць. А нові ударні БпЛА виробляються в кількості 500 одиниць на місяць.

Наявність ракет і дронів у РФ. Оцінка Forbes
Наявність ракет і дронів у РФ. Оцінка Forbes

Знищення складів боєприпасів Росії

Нагадаємо, що в ніч на 18 вересня російські офіційні особи повідомили про атаку безпілотників у Тверській області. Вогонь та детонація відбулися на складі боєприпасів, де могли зберігатися ракети до "Градів", С-300 та С-400, а також на цьому об'єкті могла знаходитись ядерна ракета Сармат. За відомостями керівника Центру протидії дезінформації Андрія Коваленка, там також зберігалися балістичні ракети до “Іскандер” і північнокорейські KN-23.

Внаслідок далекобійних ударів України було ліквідовано не лише 23-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ (ГРАУ) у Тверській області, але й 719-у базу артилерійських боєприпасів у Краснодарському краї. На знищеній базі у Тихорецькому районі зберігалися північнокорейські ракети KN23. Також там ліквідовані артилерійські боєприпаси для системи залпового вогню "Смерч".

Експерти ISW підкреслюють, що удари Збройних сил України по тилових логістичних об’єктах в Росії створюють суттєвий оперативний тиск на російських військових. Зокрема, атаки на склади боєприпасів і ракет можуть знищити значну частину матеріальних запасів РФ, зменшуючи їхню можливість завдавати масштабних ударів по Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube