Росія кинула в Курську область ФСБ, але між спецназом та військовими є проблеми - ISW

Зазвичай бійці ФСБ проводили контртерористичні операції проти невеликих терористичних груп, а тому не мають достатньої підготовки та обладнання, необхідного для реагування на ЗСУ

Курська область
ФСБ не має "спільного зв'язку" з військовими частинами

Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) воює у Курській області. Російський спецназ безуспішно намагається координувати бойові завдання з військовими. ФСБшники погано пристосовані для ведення комбінованих боїв із застосуванням важкої техніки.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики пишуть, що опозиційне видання РФ "Новая газета Европы" ідентифікувало військовослужбовця спецназу ФСБ, який загинув у боях у Курській області в серпні 2024 року. Офіцер ФСБ розповів виданню, що керівництво відомства поставило перед спецназом, включаючи елементи груп "Альфа" і "Вимпел", завдання виявити й знищити диверсійно-розвідувальні групи ЗСУ.

За словами джерела, ці групи погано пристосовані для ведення комбінованих боїв із застосуванням важкої техніки проти регулярних збройних сил. Зазвичай бійці спецслужби проводили контртерористичні операції проти невеликих терористичних груп, а тому не мають достатньої підготовки та обладнання, необхідного для реагування на ЗСУ. Інший співрозмовник, близький до російських спецслужб, додав, що Центр спеціальних операцій ФСБ не має "спільного зв'язку" з військовими частинами й досі не існує спільного штабу для координації бойових завдань між ними.

Президент Росії Володимир Путін доручив ФСБ провести контртерористичну операцію в Бєлгородській, Брянській і Курській областях 9 серпня після початку операції ЗСУ 6 серпня. Однак потім він почав доручати дублюючі завдання Міністерству оборони (МО), ФСБ і Росгвардії Росії.

Кремль і військове командування намагалися створити злагоджену та ефективну структуру командування й управління, однак залишається незрозумілим, які обов'язки кому належать. Аналітики вважають, що дублювання завдань і слабкі структури створюватимуть тертя між ФСБ і Міноборони РФ.

Операція в Курській області

Бої в Курській області тривають вже майже 2 місяці. Зеленський неодноразово казав, що мета наступу у Курській області - створення буферної зони на території агресора. Офіс Президента України роз'яснив, що військова операція ЗСУ на території Курської області має виключно оборонний характер і відповідає міжнародному праву. Радник голови ОП Михайло Подоляк говорив, що дії українських сил не спрямовані на окупацію російських територій. Їхня мета - змусити Росію сісти за стіл переговорів та досягти миру на умовах України.

Британська газета The Times ставить під сумнів заяву Києва, що наступ на Курщині потрібен для зміцнення позицій України на майбутніх мирних переговорах. Насправді вважає видання, Курську область атакували, щоб підняти моральний дух усередині України. Також метою могло бути зміцнення політичних позицій Зеленського, припускає видання. Також там вважають, що у разі відмови Путіна від переговорів ЗСУ будуть вимушені продовжувати наступ на Курщині, а у разі потужної контратаки російської області - відступити на свою територію, причому це має бути дуже добре і заздалегідь підготовлений відступ.

За даними The Guardian, російське військове командування передбачало можливу операцію ЗСУ в Курській області. В Москві протягом кількох місяців розробляли плани щодо її запобігання. Проте, як свідчать документи, вилучені українськими спецпризначенцями, реальна підготовка виявилася недостатньою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube