Що відбувається у Бахмуті саме зараз: чи правда, що ЗСУ збираються його залишити?

Що відбувається у Бахмуті саме зараз: чи правда, що ЗСУ збираються його залишити?

Читать на русском

Запеклі бої за місто-фортецю продовжуються, окупанти тиснуть з усіх напрямків і просуваються на півночі

Читать на русском
Що відбувається у Бахмуті саме зараз: чи правда, що ЗСУ збираються його залишити?
Військові кажуть про постійні атаки і штурм, але шляхи логістики залишаються під нашим контролем

Запеклі бої за місто-фортецю продовжуються, окупанти тиснуть з усіх напрямків і просуваються на півночі

Українські військові практично щодня викладають відео з Бахмуту. Ситуація вкрай важка: ворог штурмує околиці і тисне з усіх боків, намагаючись взяти в оточення. На вулицях чути розриви снарядів. Командир аеророзвідки Мадяр просить міни і гранатомети для наступу. На тлі цього припущення радника Зеленського має сенсаційний вигляд. Втім, передумов для паніки немає.

Президент Зеленський тепер обговорює Бахмут буквально в кожному своєму виступі. 28 лютого він повідомив, що провів засідання Ставки. Займаються кожним з напрямків фронту, але найтяжче, як і раніше, в Бахмуті. Тривають бої, що мають значення для захисту міста.

“Я наведу лише один приклад. Зараз ставку ми проводимо достатньо часто – двічі на тиждень. Минуле засідання було у четвер, і сьогодні генерал Сирський доповів, що від минулої ставки лише на його напрямку близько 800 вбитих ворогів. Росія взагалі не рахує людей, відправляючи їх на постійний штурм наших позицій”.

І після слів про кількість вбитих окупантів Зеленський промовив інші, більш значущі для наших захисників Бахмуту:

“Інтенсивність боїв лише наростає”.

Ситуація в Бахмуті надзвичайно складна. Скрін: DeepStatemap
Ситуація в Бахмуті надзвичайно складна. Скрін: DeepStatemap

Повідомлення з фронту

За розвитком подій в Бахмуті дозволяє слідкувати телеграм-канал командира окремої тактичної групи аеророзвідки з позивним "Мадяр". 27 листопада він розповів, що ворог намагається взяти в оточення місто і “перекусити” одну з доріг. Про яку саме йдеться - не повідомив. Але на скріні можна зрозуміти. Вкрай важкою назвав ситуацію на північному дальньому флангу. Там продовжується штурм – не багаторазовий, а беззупинний. Окупанти заходять, відходять, виносять поранених і загиблих і знов наступають.

Також Мадяр розповів про цікаву ротацію і характер ведення боїв. Спочатку там воювали “вагнерівці”, потім їх змінила регулярна армія росії. Але вони виявились надто слабохарактерними, і тому на позиції повернулись ПВК “Вагнер”. Ворог засилає вперед групи людей від 5 до 20 людей без права повернення назад. За відхід по рації російським солдатам погрожують “підвалами”.

Що стосується наших бійців, то Мадяр відзначив концентрацію сил ТрО в місті, які прибувають добровільно. При цьому він не знецінює роботу решти підрозділів ЗСУ. Але тим, хто перебуває в постійному контакті з ворогом, не вистачає зброї.

“Для наступальних дій засобів недостатньо, як би критично це ні звучало. Не вистачає мін, всіх без винятку – від 60-х до 120-х. Не вистачає ручних гранатометів. Не вистачає тих засобів, котрі потрібні хлопакам, які знаходяться щоденно, щосекунди у контакті”.

Разом із тим командир з розумінням ставиться і впевнений – командування, що робить.

Прямо під час запису відео лунає звук літака, а після нього вибух. Командир каже, що ворог щоночі застосовує тактичну авіацію і наносить ракетні удари.

“То є страшна зброя, яка розбирає Бахмут на щіпки, і мало що від нього залишиться”.

 

 

 

В мережі наші військові публікують відео з міста, на якому також чути звуки вибухів. І кажуть, що місто горить, а ворог тисне. Натомість надходять кадри і з 93-ї бригади, яка веде бій за допомогою БМП і “Гвоздики” 122 калібру.

 

Можливість відступу

З ранку ЗМІ поширюють радника Зеленського Олександра Роднянського. Він сказав, що в разі погіршення ситуації командування розгляне рішення про відхід української армії. Адже на відміну від росії Україна не стане жертвувати всіма людьми, якщо є можливість їх врятувати.

Втім, воєнно-політичний оглядач групи “Інформаційний супротив” Олександр Коваленко не бачить передумов для здачі Бахмута. У своєму телеграм-каналі він пояснив, за яких обставин українські військовим, можливо, доведеться відступати. Головну роль відіграє логістика і матеріально-технічне забезпечення. Наразі воно здійснюється по трасі 0504 і шляхом Часів Яр - Хромове. За словами експерта, окупанти мають успіх в напрямку Парасковіївка-Берховка, їм вдалося перерізати трасу М03. Але для того, щоб перерізати дорогу Часів Яр - Хромове, їм потрібно подолати 4 км на відкритій місцевості, в полях.

“Фактично саме це є для РОВ (російські окупаційні війська – ред.) основною перепоною. Великі, за артилерійськими мірками, відкриті простори для перерізання важливої логістики, до яких їм не дістатись, не дійти без серйозних втрат на кожному метрі цих нескінченних кілометрів”.

Олександр Коваленко не відкидає постійний вогневий тиск ворога на обидві логістичні артерії. Але звертає увагу на те, що логістика працює навіть під ризиком. І коли буде загроза фізичного перерізання решток логістики до Бахмуту, тоді бійців почнуть виводити з міста. А від росії слід чекати на активізацію ІПСО і повідомлення панічного характеру.

Ситуація критична, але бій за Бахмут не припиняється
Ситуація критична, але бій за Бахмут не припиняється. Фото: пресслужба 93-ї ОМБр "Холодний Яр"

 

Битва за Бахмут

Зазнавши поразку на Харківському та Херсонському напрямках, ворог зосередив свої зусилля на Донеччині. Майже одночасно розпочав запеклі бої за Соледар і Бахмут. І якщо з Соледару довелося вивести війська, Бахмут стоїть. 25 лютого його відвідав командувач Східного угрупування військ Сирський.

Раніше ми повідомляли про результати засідання Ставки в розширеному форматі у голови держави. Також читайте про нову тактику атак від окупантів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.