Окупанти впроваджують нову тактику атак в Україні – в ISW розповіли деталі

Читать на русском

Експерти вважають, що нова тактика не допоможе окупантам здійснити швидкий прорив на фронті

Читать на русском
Окупанти впроваджують нову тактику атак в Україні – в ISW розповіли деталі
Через постійні невдачі російські війська пробують нові тактики на полі бою

Експерти вважають, що нова тактика не допоможе окупантам здійснити швидкий прорив на фронті

Українські військові нещодавно захопили російський військовий посібник, у якому детально описана нова тактика наступу військ рф. Ці зміни потрібні окупантам, щоб компенсувати поточне обмеження бойової потужності у відповідь на тривалі наступальні невдачі. Тепер ворог використовує схему "штурмового загону". Про ефективність та деталі нової тактики розповіли експерти Інституту вивчення війни.

Як йдеться у звіті ISW, 26 лютого український військовий опублікував фотографію захопленого російського посібника. В ньому йшлося про тактику новоспеченого "штурмового загону", який є підрозділом розміром з батальйон, оптимізованим для фронтального нападу на укріплені території. Повідомляється, що у складі десантно-штурмового загону є шість основних бойових танків Т-72, 12 бойових машин піхоти, переносні реактивні системи залпового вогню, протитанкові керовані ракетні комплекси, буксирована артилерія та самохідні міномети.

Десантно-штурмовий загін складається з трьох штурмових рот і танкової частини. Кожна штурмова рота має командний елемент, два штурмові "взводи" (чисельність яких значно менша за звичайну чисельність взводу), групу БпЛА, групу бойових броньованих машин (ББМ), взвод вогневої підтримки та взвод артилерійської підтримки, резервне відділення та відділення медичної евакуації. Кожна рота має один танк і чотири бойові машини піхоти БМП/БМД-2 з протитанковими установками, великокаліберними кулеметами та мінометами.

Тактика загону

Український офіцер зазначив, що основними маневровними елементами з'єднання є штурмові загони чисельністю від 12 до 15 осіб, розбиті на тактичні групи по три особи. Штурмовий загін проводить штурм менш ніж за хвилину з початку артилерійського вогню по відкритих укріплених позиціях, а мінометний вогонь контролює командир взводу. Відповідно до посібника, російські окупанти намагаються адаптувати маневрені сили до менших і спритніших військових формувань, замінивши ними батальйонні тактичні групи (БТГ).

Російські війська використовують танки Т-72 для прямої вогневої підтримки з тилу, а не як складові частини загальновійськової групи. Зростання залежності від піхоти й використання танків для вогневої підтримки з тилу вказує на те, що російське військове керівництво віддає пріоритет захисту основних бойових танків, а не захисту піхоти. Це відображає нещодавні повідомлення про великі втрати техніки, які російські бронетанкові підрозділи зазнали протягом першого року війни.

Російські військові вдаються до використання спрощеної форми загальновійськової війни, щоб компенсувати загальну деградацію російської живої сили та обладнання. Така схема є легшою для недосвідчених і непідготовлених мобілізованих, зарахованих до таких загонів.

"Тактика штурмового загону також свідчить про те, що російські військові, можливо, намагаються інституціоналізувати практику, яка використовувалася ПВК "Вагнер" в Бахмуті з маргінальним тактичним ефектом. На це нове формування, ймовірно, частково вплинули операції групи "Вагнера" навколо Бахмута. Штурмові загони можуть отримати тактичні переваги за рахунок своєї простоти, але, ймовірно, швидко закінчаться через їх невеликий розмір і тактику виснаження. Російські війська навряд чи зможуть швидко здійснити значний в оперативному плані прорив цим формуванням", - зазначили експерти Інституту вивчення війни.

Ключові висновки аналітиків ISW за 27 лютого

  • Російські чиновники намагаються перешкодити наданню Заходом військової допомоги Україні.
  • Українські військові продовжують реагувати на занепокоєння Заходу щодо можливостей України та припускають, що ЗСУ готуються до весняного контрнаступу на півдні України.
  • Директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс 25 лютого заявив, що ЦРУ впевнене, що керівництво Китаю розглядає можливість надання росії летального обладнання, але не прийняло остаточного рішення.
  • Російські війська зосереджуються та посилюють операції вздовж лінії фронту в Луганській області.
  • Окупанти продовжують атаки на північний захід від Сватового та поблизу Кремінної.
  • Окупанти продовжують зосереджуватися на створенні оборонних укріплень на східному (лівому) березі Херсонської області та в Криму.
  • Окупанти продовжують витрачати свої й без того обмежені запаси високоточних боєприпасів.
  • Російські чиновники оголосили, що з 1 березня на окупованих територіях набудуть чинності всі заходи соціальної підтримки.

Нагадаємо, в ISW вважають, що Україна може повернути ініціативу на полі бою цього року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.