Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти упродовж літа-2024 збиратиме зразки ДНК в українців за кордоном
Міжнародна комісія з пошуку зниклих безвісти здійснюватиме збір зразків ДНК українців за кордоном цього літа. Громадяни нашої країни зможуть здати зразки ДНК у восьми країнах. Ініціатива спрямована на те, щоб знайти людей, зниклих безвісти.
Про це повідомляє Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (Секретаріат Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин) МВС України. За планами комісії, збір ДНК-зразків від українців пройде у таких країнах:
Організація буде діяти відповідно до спільної ініціативи з Головним слідчим управлінням Національної поліції та Секретаріатом Уповноваженого з Питань Осіб, Зниклих Безвісти за Особливих Обставин.
Долучитися до цієї ініціативи можна через три месенджери: Telegram, Viber, WhatsApp. Також можна записатися за телефоном Міжнародного комітету з пошуку зниклих безвісти в Україні: +38 (068) 791-00-00. Інформацію про особу, яка зникла безвісти можна залишити тут.
З моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато людей і досі вважаються зниклими безвісти. Міністерство внутрішніх справ України запустило Єдиний реєстр осіб, зниклих за особливих обставин, що дозволяє їх родичам отримати витяг із цього реєстру. Для цього рідним зниклої особи треба звернутися до МВС.
Отримати витяг з Єдиного реєстру можна, звернувшись до МВС особисто або за допомогою листа. Родичам необхідно подати запит разом із копіями документів, що підтверджують їхню особу та ступінь споріднення зі зниклою особою.
Для зручності звернення запиту можна відправити поштою на адресу: м. Київ, вул. Богомольця, 10, Міністерство внутрішніх справ України, або надіслати електронний лист на адресу pgmia@mvs.gov.ua.
Цікаво, що Україна впроваджує передові технології для пошуку зниклих безвісти, зокрема використовує штучний інтелект. За словами омбудсмена, цей інноваційний підхід дозволяє розпізнавати обличчя та сприяє у виявленні громадян України, які зникли безвісти внаслідок воєнних подій.
За оновленими даними, в Україні за час повномасштабного вторгнення зниклими безвісти вважаються 52 673 українці, серед них найбільше чоловіків віком від 30 до 48 років.
Раніше ми писали, коли виникає право та призначається пенсія членам сімей осіб, зниклих безвісти. Також "Інформатор" повідомляв, що в Україні можуть створити групи для пошуку зниклих безвісти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.