"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Деяких українських біженців можуть змусити залишити Норвегію, в країні розпочали розглядати заяви від українців
Сотні українських біженців, які знайшли прихисток у Норвегії, можуть попросити виїхати з країни. Проте, оцінювати кожну ситуацію будуть окремо. Зокрема, враховуватиметься, з якого саме регіону приїхали біженці.
Як передає портал nrk.no, у норвезькому Директораті з питань імміграції розпочали індивідуальний розгляд заяв українців. Йдеться про тих українців, які на момент початку повномасштабної війни не перебували в Україні. Тобто, вони фактично не відповідають вимогам колективного захисту. Відомо, що вже наприкінці літа - початку осені буде завершено розгляд перших таких справ.
За словами міністра юстиції Норвегії, Емілії Енгер Мель, нововведенням є те, що тепер такі справи розглядаються індивідуально. Тобто, фахівці окремо оцінюють ситуацію тієї чи іншої людини: зокрема, звідки конкретно приїхала особа та які в неї обставини.
Зазначається, що йдеться про близько 800-1000 таких осіб. Приблизно стільком українцям можуть наказати виїхати з Норвегії. Серед заяв близько 370 - це заяви від чоловіків призовного віку. Однак у відомстві запевнили: ризик бути мобілізованим - не є підставою для проживання в Норвегії. Зазначається, що призов та служба у звʼязку з війною не є умовами, які є підставою для отримання притулку.
Нещодавно аналітики зафіксували зростання польського ринку предметів розкоші. Експерти пов'язують це з тим, що за останні кілька років багато українців переїхало до Польщі. Йдеться в першу чергу про тих українців, які працюють і міжнародних корпораціях і добре заробляють. За даними аудиторської компанії KPMG, у Польщі ринок предметів розкоші за 2023 рік зріс до 42,4 мільярда злотих. Це приблизно 10,8 мільярда доларів США. При цьому майже 60% ринку розкоші - це автомобілі. Також сюди входять готельні та SPA-послуги, одяг та аксесуари, нерухомість, алкоголь, косметика та парфумерія, а також ювелірні вироби та годинники.
"Наплив до Польщі громадян України, які працюють у міжнародних корпораціях і добре заробляють, також міг сприяти такому зростанню", - зазначив Анджей Марчак, партнер KPMG і керівник департаменту податкового консультування в Центральній та Східній Європі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.