Українці в Нідерландах: куди можна влаштуватися без знання мови

У Нідерландах не вистачає працівників в окремих галузях. Одночасно для українців, які не володіють нідерландською мовою, доступні окремі вакансії

Валіза з прапором України, Амстердам з висоти пташиного польоту
У Нідерландах для українців знайдуться вакансії

У Нідерландах стикаються з серйозною нестачею робочої сили. Згідно з останнім звітом Європейського управління праці, у країні є відкриті вакансії в 195 професіях. Водночас для українців, які не знають нідерландську мову, є окремі вакансії.

За даними schengen.news, найбільший дефіцит працівників в Нідерландах спостерігається у семи галузях. Серед них: гостинність, охорона здоров’я, прибирання, виробництво, будівництво, ІТ, транспорт та машинобудування.

Через дефіцит робочої сили в Нідерландах для іноземців, у тому числі українців, відкриваються можливості для працевлаштування. Ось деякі професії, які потребують робочих в Нідерландах, згідно зі звітом EURES за 2023 рік:

  • Працівники в індустрії харчування та гостинності: вакансії у ресторанах, кафе, готелях та інших господарствах харчування.
  • Працівники з прибирання: вакансії для прибиральників у готелях, офісах, торгових центрах та інших місцях.
  • Оператори машин: робочі місця для людей, які мають досвід роботи з обслуговування та налаштування обладнання.
  • Начальники виробництва: посади керівників, які відповідають за організацію та контроль виробничого процесу.
  • Професійні водії: вакансії для водіїв різних видів транспорту, включаючи вантажівки, автобуси та таксі.
  • Кондуктори у транспорті: робочі місця для фахівців, які забезпечують комфорт та безпеку пасажирів у громадському транспорті.
  • Ремісники: вакансії для спеціалістів з різних ремонтних та будівельних робіт.
  • Медсестри: робочі місця в медичних установах для медичного обслуговування та догляду за пацієнтами.
  • Фізіотерапевти: вакансії для спеціалістів з фізіотерапії та відновлювального лікування.
  • Стоматологи та фармацевтичні техніки: Робочі місця в стоматологічних клініках та аптеках.

Крім того, роботодавцям у Нідерландах складно знайти вчителів, бухгалтерів, інженерів. Також потрібні робочі в охорону, зокрема, в тюремну охорону.

Керівниця міжнародної рекрутації міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко розповіла, що в Нідерландах українцям без знання мови можуть запропонувати такі види роботи:

  • Сільське господарство: праця на полях та в теплицях.
  • Складська робота: робота на складах з вантажами та логістикою.
  • Виробництво: робота в галузі харчової промисловості, наприклад, на м’ясокомбінатах.

Зарплата за таку роботу становить приблизно 1800-2000 євро нетто  (79 195 - 87 995 грн за свіжим курсом грн) з урахуванням вартості житла та доїзду до місця праці). Крім того, у Нідерландах існує можливість кар'єрного зростання, де можна почати працювати на низькій посаді та отримувати підвищення.

Маргарита Нестеренко розповіла, що процес оформлення тимчасового захисту в Нідерландах може зайняти від двох до шести місяців, і протягом цього періоду працювати не можна. Також, щоб отримати прихисток в Нідерландах, особа не повинна мати статус тимчасового захисту в інших країнах, і не може перебувати поза межами України протягом тривалого періоду.

Експертка також розповіла про певні вікові обмеження в Нідерландах. Зокрема, жінкам старшим 45 років може бути важко знайти роботу без знання англійської мови та водійських прав. Це пов’язано з тим, що нідерландці залишаються професійно активними протягом тривалого часу.

Працевлаштування українців у Нідерландах

Уряд Нідерландів вирішив спростити процес працевлаштування для біженців з України. Тепер їм не потрібен спеціальний дозвіл на роботу, щоб отримувати оплачувану роботу.

Роботодавець, який наймає біженців з України, повинен зазначити це в Агентстві страхування працівників. Після цього біженці можуть отримати роботу за допомогою довідки про місце проживання. Після реєстрації в муніципалітеті та виконання інших умов вони можуть отримати підтвердження місця проживання від Служби імміграції та натуралізації.

Варто зазначити, що біженці з України мають такі ж права, як і голландські громадяни. Вони мають право на безпечне робоче середовище, перерви та відпустку, а також забезпечення мінімальної заробітної плати відповідно до законодавства.

Скільки платять біженцям у Нідерландах

У Нідерландах біженці отримують місячну допомогу, яка містить кілька складових. Перша — допомога на одяг та особисті витрати, яку отримують усі біженці. Друга — допомога на харчування, яку отримують ті, хто не користується харчуванням у муніципальному центрі, і ця сума залежить від розміру сім'ї. Третя — додаткова допомога, яку отримують біженці, які проживають у приймаючій сім'ї.

Коли біженець або його члени сім'ї знаходяться у працевлаштуванні або отримують пільги, виплати допомоги припиняються.

Один біженець отримує такі виплати:

  • Надбавка на одяг: 60,71 євро.
  • Допомога на харчування: 242,48 євро.
  • Додаткова надбавка: 80,91 євро.

Також біженці мають право на допомогу на дитину для покриття витрат на виховання дітей до 18 років. Щоб отримати цю допомогу, вони повинні звернутися до відповідного банку соціального страхування.

Нагадаємо, в Ірландії урізають допомогу українським біженцям. Також повідомлялося, що у Польщі прийняли закон про допомогу українським біженцям. Виплати "800+" збережуться не у всіх.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube