“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Рано чи пізно буде загальноєвропейське рішення щодо повернення з Європи військовозобов'язаних
Рано чи пізно буде прийнято загальноєвропейське рішення щодо повернення в Україну військовозобов'язаних чоловіків. Для цього будуть потрібні довгі дискусії, проте Європа врешті-решт прийде до єдиного вірного рішення. Ситуація, коли багато українців мобілізаційного віку сховалися у європейських країнах, неприпустима.
Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв'ю Delfi зазначив, що йому подобається наявність відповідної дискусії у Європі. Ситуація, коли у Європі знаходиться дуже багато молодих людей, які встигли виїхати з України на початку війни та ніяк її не підтримують, поки Батьківщина воює – репутаційно б'є по Україні.
"Це дійсно виглядає дещо дивно – країна стікає кровʼю, вона воює, а є репутаційно дивна складова, коли дуже багато молодих людей, які в перші місяці війни встигли виїхати, мало того що не підтримують свою країну, яка воює ці два роки... Такі дискусії – це добре", – сказав він.
Подоляк додав, що рішення буде прийнято і це повинно змусити молодих людей у Європі зараз замислитися над тим, хто вони такі та що вони будуть робити. Вони можуть або воювати за Україну, або відмовитися від країни.
"Не буває так в житті, що хтось платить максимальну ціну, а хтось насолоджується цим міжчассям, а потім приїде і буде казати: "Ми теж підтримували Україну в моменту найважчого історичного випробування", – резюмував він.
Останнім часом різко погіршилася ситуація для українських чоловіків призовного віку, які перебувають за кордоном. Рішенням МЗС таким особам перестали видавати будь-які документи, окрім як для повернення в Україну. Тобто навіть оновити закордонний паспорт наразі фактично неможливо.
На фоні цього почалися розмови про те, що українських ухилянтів, які нелегально втекли з держави почнуть повертати додому ледь не силоміць. Масла у вогонь підлили й офіційні спікери Польщі та деяких інших країн, заявивши, що сприятимуть поверненню чоловіків. Втім, коли у польському МЗС прокоментували можливість випровадження чоловіків назад до України, то там назвали це питання "етично неоднозначним".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.