В Хорватії та Румунії зробили заяви щодо допомоги Україні у мобілізації українських чоловіків

Хорватія та Румунія заявили, що не допомагатимуть уряду України у мобілізації чоловіків призовного віку

Хорватія, Румунія, біженці
Хорватія і Румунія не допомагатиме Україні в мобілізації чоловіків

Країни розставили крапки над "і" у питанні мобілізації. Хорватія та Румунія надають прихисток українцям, які рятуються від війни. Країни не допомагатимуть українському уряду мобілізувати чоловіків призовного віку, які живуть на їхній території. Про це 30 квітня пише 24TV.

Хорватія не допомагатиме Україні в мобілізації чоловіків. Про це заявила державна секретарка з європейських справ Хорватії Андрея Метелко-Згомбіч. Вона підтвердила, що Хорватія запропонувала притулок для українців, які втекли від російської агресії. Однак, за її словами, саме український уряд має вирішити, як боротися з цією проблемою.

«Тепер це дійсно справа України – вирішувати, яким чином посилити вербування осіб, які зараз перебувають за межами країни»,
– сказала Андрея Метелко-Згомбіч.

Водночас державна секретарка МЗС Румунії Даніела Грігоре Ґотман також зазначила, що її країна не зможе допомогти українському уряду в цьому питанні.

"Ми не будемо брати участь у цій призовній кампанії, як ми вже згадували, тому що це рішення українського уряду і громадян, які є біженцями в нашій країні, приєднуватися чи ні до війни", – заявила вона.

Повернення військовозобов'язаних громадян в Україну

Литва, на відміну від Естонії, допустила, що може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку. Таку заяву зробив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас. Утім питання повернення українців потребує ретельного дослідження та консультацій у ЄС. Наразі не існує жодного правового механізму, за яким повернення українців для мобілізації стало б можливим. 

Раніше Польща також заявляла, що готова допомогти Україні повернути додому чоловіків призовного віку у разі, якщо це буде необхідно. Ці люди зможуть стати до лав Збройних сил України. Проте пізніше міністр МВС Польщі заявив, що його країна буде охороняти права біженців. Тобто, ті хто не матимуть паспортів будуть підлягати тимчасовому захисту. Польща буде охороняти їх права і нікому не передасть їх приватних даних, в тому числі Україні"

Нагадаємо, що з 23 квітня консульства України тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Відтепер отримання внутрішнього та закордонного документу чоловіками призовного віку здійснюється виключно на території України в органі чи підрозділі Державної міграційної служби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube