Пильність і формалізація угоди - ваш щит проти шахраїв
Купівля або оренда нерухомості – це велика справа, але шахраї іноді перетворюють її на справжній кошмар. Занадто часто зустрічається схема, коли псевдо‑продавець або псевдо‑орендодавець отримує значний завдаток і зникає. Про те, як працює схема та як не потрапити на гачок, розповідає телеграм-канал Нерухомість Інфо.
Чому це небезпечно:
Як захиститися:
Житель Тернополя Євген знайшов оголошення на OLX про оренду квартири. Аферистка представилася Анастасією, надала фото та копії документів. Євген перерахував 1 000 гривень завдатку - і вона зникла. Аналогічні випадки трапляються майже щодня - шахраї просто розміщують повторювані оголошення, масово обманюючи людей.
У Харкові псевдо‑продавцем розміщувалися привабливі оголошення про продаж нерухомості за ціною нижче за ринкову. Ним було укладено декілька договорів завдатку (завдяки чому він зібрав пару десятків тисяч $), але після отримання грошей шахрай уклав договори продажу на третіх осіб. Квартир він не продавав людям, від яких отримав завдаток, а лише отримував кошти під фальшивим приводом.
“Не поспішайте. Завдаток - це не просто "гарантія", а часто - спосіб вас обчистити. Якщо усе йде надто гладко і швидко - перевіряйте ще раз. Пильність і формалізація угоди - ваш щит проти шахраїв!”, - радить телеграм-канал Нерухомість Інфо.