Щоб поставити волонтерський автомобіль на тимчасовий державний облік, військовослужбовець впродовж 10 днів від підписання акту приймання-передачі має подати до сервісного центру пакет документів
Після численних публікацій в ЗМІ про те, що волонтери отримують штрафи до 100 тис. грн за передачу автівок військовим, 24 грудня Уряд в своїх соцмережах нагадав про механізм тимчасового державного обліку транспортних засобів, які військовослужбовці отримують як гуманітарну допомогу. Відповідне рішення було прийнчте Кабінетом Міністрів 29 жовтня 2024 року.
Щоб поставити волонтерський автомобіль на тимчасовий державний облік, військовослужбовець впродовж 10 днів від підписання акту приймання-передачі (як це вимагає законодавство стосовно всіх випадків реєстрації ввезених автомобілів) має подати до сервісного центру:
Військовослужбовці, які отримали транспортні засоби в якості гуманітарної допомоги з початку грудня 2023 року і до набрання чинності Постанови можуть зареєструвати їх у сервісних центрах протягом наступних трьох місяців (з моменту прийняття даної Постанови) на підставі зазначених вище документів (акт приймання-передачі може бути довільної форми). Порядок реєстрації транспорту, переданого військовослужбовцям як гуманітарна допомога до грудня 2023 року буде встановлено додатково.
Щоб спростити у подальшому перереєстрацію транспортного засобу, визнаного гуманітарною допомогою, на інших військовослужбовців, в акті приймання-передачі, відповідно до Постанови, можна зазначити до 5 військовослужбовців, які мають право керувати цим транспортом та перереєструвати його на себе. Відтак відомості про них вносяться до реєстраційного талона у графу “Особливі відмітки”.
Після завершення реєстраційних дій військовослужбовець повідомляє військовій частині, органу, підрозділу, в якій проходить військову службу, що він отримав і зареєстрував на себе транспортний засіб, визнаний гуманітарною допомогою.
Тимчасовий облік транспорту припиняється у разі:
У разі настання цих обставин, тимчасовий державний облік можна поновити за заявою одного з військовослужбовців, зазначених у акті приймання-передачі. Якщо дані про військових, які мають пріоритетне право на облік, відсутні, сервісний центр повідомляє підрозділ, де військовослужбовець проходив службу, про необхідність відомчої реєстрації транспортного засобу.
Волонтерів в окремих випадках штрафують на суму до 100 тисяч гривень, якщо вони передають автомобілі військовим частинам. Серед причин, через які благодійники отримують штрафи - це формальне порушення митних правил. Нардепка Ніна Южаніна зазначила, що вже є відповідні судові рішення проти волонтерів.
Штрафи розповсюджуються в основному за завезені автомобілі у 2022-2023 роках, які передані волонтерами військовим частинам, котрі не зазначені у митних деклараціях. Про це повідомила народна депутатка від "Європейської солідарності" Ніна Южаніна у своєму Telegram-каналі. Вона уточнила, що автомобілі дійсно передаються військовим, проте зміни до митних декларацій волонтери внести не можуть, бо це не передбачено законом.
"Це відбувається в основному за ввезені у 2022 та 2023 роках автомобілі, які передані волонтерами іншим військовим частинам, ніж військові частини, зазначені у митних деклараціях", - повідомила Южаніна.
Нардепка повідомила, що вона 18 грудня подала поправку щодо змін до Митного кодексу. Йдеться про скасування відповідальності за передачу автівок, які ввезені як гуманітарна допомога, у випадку, якщо транспорт було передано будь-якій військовій частині та це підтверджено необхідними документами. Южаніна наголосила, що штрафи за волонтерство - це ганебно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.