У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Tina Petriv - Досконале поєднання
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
Досконале поєднання – це історія справжнього кохання, яке гармонійно переплітає серця двох людей у нерозривний союз. Ця пісня створена для тих, хто цінує теплоту стосунків і силу єдності.
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Кулінарний рецепт від Інформатора
Новорічний салат для тих, кому набридло Олів'є
Традиції це добре, але нові поживні смаки – не менш чудово. Пропонуємо вашій увазі простий, недорогий і дуже смачний салат з курячими серцями.
Закон про загальнообов’язкове державне соціальне страхування - адвокати розповіли, що зміниться для українців
Законопроєкт №10017 є важливим кроком у модернізації системи соціального страхування в Україні, вважають адвокати
Законопроєкт №10017, ухвалений Верховною радою, покликаний реформувати систему загальнообов’язкового державного соціального страхування. Ці зміни стосуються широкого кола громадян, а головною метою є підвищення ефективності соціального захисту, зокрема для працюючих, осіб, які перебувають у форс-мажорних обставинах, та певних категорій професій. Про це Інформатору розповіли адвокати.
Адвокат Олесій Волохов зазначив, що законопроєкт щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування №10017 є ініціативою Кабінету міністрів України для передачі функцій соціального страхування від Фонду соціального страхування України (ФССУ) до Пенсійного фонду. Адже, з 1 січня 2023 року набув чинності Закон "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" та Закон "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", яким передбачено приєднання Фонду соціального страхування України (ФССУ) до Пенсійного фонду.
"Законопроєкт передбачає ряд нововведень, що мають розв'язати проблемні питання призначення страхових виплат внутрішньо переміщеним особам. Так, призначення страхових виплат внутрішньо переміщеним особам, а також особам, у яких внаслідок бойових дій було знищено або пошкоджено житло та у них відсутні підтверджувальні документи будуть здійснюватися на підставі отриманих шляхом електронної інформаційної взаємодії відомостей. У разі відсутності необхідних відомостей страхові виплати призначаються у мінімальному розмірі, встановленому правлінням Пенсійного фонду України, з подальшим перерахуванням після надходження документів", - акцентував Волохов.
Наразі законопроєкт прийнято та очікується його підписання президентом України. Адвокат Сергій Литвиненко розглянув ключові нововведення та їх вплив на життя пересічних українців.
Права працівників за сумісництвом. Одне з найбільш очікуваних нововведень стосується працівників, які працюють на кількох роботах. Законопроєкт №10017 надає їм право отримувати соціальні виплати (лікарняні та допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами) не тільки за основним місцем роботи, але й за місцем сумісництва. Що це означає для громадян: Якщо працівник працює на двох підприємствах і захворіє, він отримає виплати з обох місць роботи. Це підвищує загальний розмір допомоги та стимулює офіційне оформлення на декількох роботах. Це нововведення є важливим для тих, хто працює в кількох сферах або поєднує роботу з творчою чи викладацькою діяльністю.
Соціальний захист у періоди форс-мажору. Законопроєкт №10017 враховує реалії сучасного життя, коли війна або надзвичайний стан можуть ускладнювати отримання соціальних виплат. Нові положення дозволяють громадянам отримувати страхові виплати навіть в умовах форс-мажору. Виплати можуть здійснюватися як в електронному, так і в паперовому форматі. Що це означає для громадян: Незалежно від обставин, громадяни зможуть отримати свої страхові виплати. Більше не потрібно буде чекати стабілізації ситуації для оформлення документів. Це особливо важливо для внутрішньо переміщених осіб та тих, хто втратив роботу через бойові дії.
Заміна особистого страхування для працівників природно-заповідного фонду. Для посадових осіб природно-заповідного фонду особисте страхування скасовується та замінюється на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Що це означає для громадян: Співробітники природно-заповідного фонду отримають ті ж соціальні гарантії, що й інші працівники бюджетної сфери. Це підвищить їхній рівень захисту в разі нещасних випадків або втрати працездатності.
Пільги для релігійних організацій. Законопроєкт звільняє релігійні організації від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. Що це означає для громадян: Релігійні організації зможуть спрямовувати більше коштів на свою діяльність та соціальні проєкти. Це може позитивно вплинути на обсяги благодійної допомоги для вразливих верств населення.
Адресний підхід до соціальних послуг. Законопроєкт №10017 впроваджує механізм надання соціальних послуг на основі оцінки індивідуальних потреб. Що це означає для громадян: Допомога буде надаватися більш адресно та відповідно до конкретної ситуації людини. Це зменшить бюрократичні перешкоди та підвищить ефективність соціальної підтримки.
"Законопроєкт №10017 є важливим кроком у модернізації системи соціального страхування в Україні. Він враховує нові реалії життя, розширює права працюючих громадян, забезпечує соціальний захист під час форс-мажорів та підвищує ефективність соціальних послуг. Ці зміни спрямовані на підвищення соціальної справедливості та підтримки для всіх українців, особливо в складні часи", - додав Литвиненко.
Про законопроєкт №10017
Раніше ми писали, що 18 грудня Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування №10017. Законопроєкт був розроблений Кабміном та поданий до парламенту 13 листопада. Законопроєкт підтримали 264 нардепи. Основні зміни у сфері соціального страхування назвала народна депутатка Ірина Геращенко: