У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Російські ракетні удари по енергетичній інфраструктурі України спричинили знеструмлення одразу половини Молдови
Офіційний Кишинів висловив обурення обстрілами та викликав посла росії для пояснень. Примітно, що також постраждало окуповане росіянами Придністров’я.
У багатьох населених пунктах Молдови та в Придністров’ї масово відключено електроенергію, є перебої з Інтернетом та мобільним зв’язком. Це сталося тому, що Молдова підключена до української електромережі. Про це повідомив міністр інфраструктури та регіонального розвитку країни Андрій Спину.
«Шановні громадяни, сьогодні повторюється ситуація 15 листопада. Після атаки росії на українську енергосистему по всій країні почалися масові відключення електроенергії», — написав міністр.
Державне підприємство Moldelectrica працює над відновленням електропостачання. За даними журналіста Reuters, близько 15:30 у столиці Молдови Кишиневі його було відновлено.
"Через російські атаки відбувся стрибок частоти в нашій технічно спільній енергомережі, який спричинив втрату зв’язку Молдови з електричною мережею Європи, звідки країна отримує частку електричної енергії. Україна в свою чергу не здійснює експорт електроенергії в жодну країну з 11 жовтня", - пояснили ситуацію в "Укренерго"
Президент Молдови Майя Санду прокоментувала подію офіційному тelegram-каналі «Первоисточник». Вона засудила дії росіян і пообіцяла розв’язувати проблему.
«Росія залишила Молдову в темряві. Війна росії в Україні вбиває людей, руйнує ракетами житлові квартали та енергетичну інфраструктуру. Обстріл України триває і зараз. Люди витягують поранених із-під завалів. Й оплакують померлих близьких. Життя людей не можна повернути… Ми не можемо довіряти режиму, який залишає нас у темряві та холоді, який навмисне вбиває людей, аби тримати інші народи в злиднях та приниженні. Хоч як важко зараз, нашим єдиним шляхом, шляхом майбутнього Республіки Молдова, залишається шлях до вільного світу», — йдеться в повідомленні президента Молдови.
Її слова лунають на тлі протестів, інспірованих проросійськими організаціями під керівництвом ФСБ росії. Молдова, яка разом з Україною подала заявку на членство в Євросоюзі, на 100 % залежить від постачання російського газу. Цього року він зріс у ціні в 5 разів. Це позначилося на житті кожного з 2,6 млн громадян країни, середній дохід за рік на душу населення, в якій був трохи більше ніж 700 доларів. У Кишиневі заявили, що «викличуть на килим» російського посла.