Станіслав Ліфлянчик пропонує звертатися до суду та писати скарги в низку державних органів
Сьогодні, керуючись нормами, що регулюють фінансовий контроль, банки можуть без судових рішень та додаткових процедур тимчасово блокувати рахунки, примусово їх закривати, вимагати від клиєнта пояснень фінансових операцій та їх документальне підтвердження, а також можуть відмовляти у відкритті нових рахунків, посилаючись на те, що потенційний клієнт є з ризиком вчинення шахрайства чи порушення законодавства про фінансовий контроль. Як діяти в такій ситуації, пояснив адвокат Станіслав Ліфлянчик.
“Уявіть, що у вас діючий бізнес. Договори, постачання, оплати, зарплати, податки і т.п. І тут, ваші конкуренти чи навіть представники якогось державного органу пишуть в банк заяву, шо ваша компанія - це шахраї. Без рішення суду, без доказів, просто заяву в декларативному порядку. І банк, керуючись цією заявою розриває з вами відносини в односторонньому порядку. Можете уявити собі масштаб катастрофи для всього бізнесу? Або інший приклад. Ви тільки зареєстрували підприємство, хочете відкрити рахунки, а банки вам відмовляють, посилаючись на те, шо ваша фірма якась підозріла. І все. Ви юридичну особу створили, але без рахунку в банку від неї користі ніякої. Це абсолютно дика для мене політика деяких банків, а головне, держави, яка цьому сприяє”, - пише Станіслав Ліфлянчик.
Адвокат вважає, що наведені приклади, окрім порушення Конституції України, ще й наносять шкоду честі, гідності та діловій репутації тих, хто постраждав від подібних дій банків. Він впевнений, що зараз ті, хто вже став заручником таких обставин, просто зобов'язані діяти жорстко і комплексно. Станіслав Ліфлянчик пропонує здійснити наступні кроки:
“Так. Це займе час і додаткові витрати. А який інший вихід ви бачте? Держава щодня випробовує наше суспільство на витривалість, грубо порушуючи права людей, а суспільство з якоюсь завидною сталістю дає їй це робити, взагалі ніяк не реагуючи. Включайтесь! Годі сидіти на попі рівно, чекаючи, що вас невзгода мине. Не мине. Обов'язково добереться і до вас”, - написав адвокат.
Як раніше повідомляв Інформатор, Національний банк України 1 квітня вирішив не продовжувати дію обмежень щодо переказів з картки на картку у розмірі 150 тисяч гривень. Це рішення не підтримали банки, які у грудні 2024 року підписали меморандум про посилений фінансовий моніторинг. Найбільші комерційні банки з 1 лютого 2025 року запровадили нові правила карткових переказів, а з 1 червня 2025 року очікуються нові зміни в правилах карткових переказів: ліміт для клієнтів середнього та низького ризику знизиться зі 150 тис. грн / міс. до 100 тис. грн / міс., тоді як для високоризикових клієнтів він залишиться на рівні 50 тис. грн / міс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.