Мінкультури визнало критично важливими для оборони телеканал М1, sweet.tv та А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

Критичний статус телеканалів, платформи sweet.tv, українського інституту книги та видавництва дозволяє їм бронювати працівників від мобілізації та гарантує безперервну роботу під час особливого періоду

Мінкульт
Мінкульт затвердив оновлений список, хто в культурній сфері отримав критичний статус

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України надало статус критично важливих телеканалам М1 і М2, онлайн-платформі sweet.tv, Українському інституту книги (УІК) та видавництву "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА". Це означає, що ці організації є необхідними для забезпечення функціонування суспільства та економіки в умовах кризових викликів. Але список визнаних критично важливими на цьому не завершується.

Згідно з наказами Мінкультури, ухваленими в період з 10 до 31 березня, цей статус отримали: ТОВ "Телеодин" (телеканали М1 і М2), ТОВ "ОТТ УКРАЇНА" (sweet.tv), ДУ "Український інститут книги", ТОВ "Видавництво Івана Малковича "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА".

Крім того, критично важливими визнано Національну спілку журналістів України, НСТУ, криворізький телеканал "Рудана", Прикарпатську інформаційну корпорацію, Чернігівське телебачення "Новий Чернігів", "Радіо Мікс".

Також цей статус підтверджено для низки бібліотек, музеїв, заповідників і друкарських підприємств, серед яких: Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, Одеська національна наукова бібліотека, Національна історична бібліотека України, Національний історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр" і Шевченківський національний заповідник.

Оновлені правила бронювання

У листопаді 2024 року Кабінет Міністрів запровадив новий порядок бронювання працівників критично важливих підприємств через портал "Дія". Відтепер компанії мають підтвердити свій статус, а середня заробітна плата їхніх працівників повинна становити не менше 20 000 грн на місяць.

7 лютого 2025 року Мінкультури переглянуло критерії визначення критично важливих підприємств у сферах культури та інформації. Раніше цей статус отримали: телеканали "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також медіа "УП", NV, "Хмарочос медіа", "Радіо Кохання", "Зеонбуд", "Укрінформ", "Белсат", Sky News, "ТЕТ", "2+2", "Київстар ТБ", Viasat. До цього переліку також увійшли музичні гурти "Без обмежень" і "Бумбокс", понад 70 театрів, цирків, ансамблів, оркестрів, музеїв і навчальних закладів.

Станом на листопад 2024 року понад мільйон військовозобов'язаних в Україні отримали бронювання. Проте у критичних секторах економіки спостерігається нестача кадрів. У той же час у тилу перебувають понад 100 000 військових пенсіонерів, які потенційно можуть долучитися до оборонних сил. Згідно з оновленими правилами, броню можуть отримати лише ті співробітники, які працювали на підприємстві до 18 травня 2024 року. Новоприйняті працівники не підлягають бронюванню.

Уряд продовжує вдосконалювати систему бронювання, залишаючи вісім основних критеріїв визначення критично важливих підприємств. Відтепер галузеві та регіональні критерії погоджуються Міністерством оборони та Міністерством економіки. Нагадаємо, що ще минулого року Зеленський заявляв, що професія не буде головним критерієм для бронювання від мобілізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube