Радянського генсека Брєжнєва позбавили звання Почесного громадянина Києва

Читать на русском

Київрада позбавила звання тих, хто в різні часи входив до Комуністичної партії

Читать на русском
Рішення ухвалено відповідно до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки"
За рішення проголосували 82 депутати

Київрада позбавила звання тих, хто в різні часи входив до Комуністичної партії

У четвер, 25 травня, міські депутати столиці позбавили звань "Почесний громадянин Києва" тих, хто в різні часи входив до Комуністичної партії, зокрема радянського генсека Леоніда Брєжнєва. За відповідне рішення проголосували 82 депутати Київради.

Про це повідомляє Київська міська рада. Звання "Почесний громадянин міста Києва" позбавили осіб, які були обрані і працювали на керівних посадах Комуністичної партії СРСР, Комуністичної партії України та Комуністичної партії іншої союзної республіки колишнього СРСР, починаючи з секретаря районного комітету і вище. А також тих, які були обрані й працювали на керівних посадах, починаючи з посади секретаря ЦК ЛКСМУ і вище або ж були штатними працівниками чи негласними агентами в КДБ СРСР, КДБ УРСР, КДБ інших союзних республік колишнього СРСР, у Головному розвідувальному управлінні міністерства оборони СРСР й закінчили вищі навчальні заклади КДБ СРСР, крім технічних спеціальностей. 

Рішення Київради ухвалено відповідно до Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Повідомляється, що рішення депутатів приурочено до Дня Києва, який цього року відзначатимуть у неділю, 28 травня.

Хто більше не почесний громадянин Києва

Леонід Брежнєв

Генеральний секретар ЦК КПРС, голова президії Верховної Ради СРСР. Його діяльність пов’язана із придушенням протестів у країнах "соціалістичного табору", війною в Афганістані у 1979-1989 роках, ескалацією озброєнь, а також підтримкою "революційних" режимів у країнах "третього світу". Під час перебування Брежнєва при владі посилився тотальний контроль за суспільством органами КДБ. Він першим отримав це звання.

Олексій Єпішев

Радянський партійний та державний військовий діяч; начальник Головного політичного управління Радянської армії та флоту.

Віталій Масол

Український та радянський державний діяч, голова Ради міністрів Української РСР (липень 1987 - жовтень 1990), прем'єр-міністр України (червень 1994 - березень 1995).

Кирило Москаленко

Український радянський військовий діяч, Маршал Радянського Союзу. Депутат Ради національностей Верховної ради СРСР 2-11 скликань.

Олексій Федоров

Генерал-майор, двічі Герой Радянського Союзу. Радянський партійний і державний діяч, у роки німецько-радянської війни командир Чернігівсько-волинського партизанського з'єднання, перший секретар Чернігівського та Волинського підпільних обкомів КПРС.

Тінь Чионг

В'єтнамський революціонер, генеральний секретар Комуністичної партії В'єтнаму та голова Державної ради країни. Поряд із Во Нгуєн Зіапом був одним з основних військових стратегів Політбюро Партії трудящих В'єтнаму.

Декомунізація в Україні

21 квітня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон про засудження і заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії. Після набуття законом чинності в Україні почали вилучати символи російської імперської політики зі назв, документів та символіки.

Упродовж 2022 року в Україні перейменували 9859 географічних назв та демонтували 145 пам'ятників, пов'язаних з пропагандою російської імперської політики. У Києві вже перейменували 314 вулиць, провулків, проспектів, бульварів та площ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.