Американський журнал The Atlantic опублікував деталі з групового чату, де обговорювалися плани атаки на Ємен, що викликало нову хвилю питань щодо безпеки зв'язку в адміністрації Трампа. Витік став причиною нового розслідування та заяв президента
Опубліковані повідомлення з групового чату в Signal підтверджують обговорення військових планів США. І це суперечить запереченням міністра оборони та інших високопосадовців. Інцидент став основою для розслідування та ганебного скандалу навколо безпеки урядових комунікацій.
Американський журнал The Atlantic 26 березня опублікував серію повідомлень з групового чату в месенджері Signal, де обговорювалися деталі атаки США на Ємен. Це викликало нову хвилю уваги після того, як раніше високопосадовці адміністрації Дональда Трампа заперечували, що в чаті обговорювалися військові плани.
"Адміністрація применшила важливість текстових повідомлень, ненавмисно надісланих головному редактору The Atlantic", - зазначають журналісти Джеффрі Голдберг і Шейн Гарріс.
Серед опублікованих повідомлень - конкретні кроки, які підтверджують факт підготовки військової операції. У одному з них, надісланому о 11:44 за східним часом, міністр оборони США Піт Гегсет підтвердив готовність до запуску місії:
"Погода сприятлива. Тільки що підтверджено з Центком - готові до запуску місії", йшлося у повідомленні чату в Signal.
Також є інші деталі операції, що містять точний розклад, включали запуск F-18 та ударів з дронів, а також запуск ракет Tomahawk.
12:15: запуск F-18 (перший етап ударів);
13:45: початок першого вікна для удару з F-18 (терорист знаходиться на відомому місці, тож удар має відбутися вчасно). Також виліт дронів-ударників (MQ-9);
14:10: додаткові F-18 вирушають (другий етап ударів);
14:15: дрони-ударники націлені на ціль (це момент, коли перші бомби гарантовано впадуть, якщо не буде змін за попередніми цілями "з тригера");
15:36: початок другого етапу ударів для F-18, також запускаються морські Tomahawks.
Цю інформацію було отримано за дві години до запланованого початку бомбардування позицій у Ємені, повідомляє The Atlantic. Повідомлення суперечать попереднім заявам Гегсета та інших представників адміністрації, які стверджували, що в чаті не обговорювалися військові стратегії.
Відповідно до матеріалів The Atlantic, ці нові дані мають значення для громадськості. Оскільки вказують на можливі недомовленості та намагання приховати важливі подробиці від суспільства.
Окрім цього, виявилося, що саме радник Трампа з національної безпеки Майк Волтц випадково додав журналіста The Atlantic Джеффрі Голдберга в секретний військовий чат. Волтц пояснив, що помилка сталася через те, що Голдберг потрапив до його списку контактів під іншим ім'ям. Він пообіцяв провести розслідування за допомогою Ілона Маска, зазначивши, що технічні спеціалісти з'ясують, як це сталося. Трамп, у свою чергу, став на захист Волтца, вважаючи інцидент "несерйозним".
Цей витік став темою розслідування для позапартійної некомерційної організації American Oversight, яка подала федеральний позов з приводу використання месенджера Signal для спілкування посадовців адміністрації Трампа щодо військових планів. Цей інцидент викликав хвилю критики, деякі аналітики прогнозують, що історія не матиме довготривалих політичних наслідків для Трампа, а стане лише особистим ударом по кар’єрі Уолца.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.