Рада скасувала засідання парламенту цього тижня: яка офіційна причина та що відбулося насправді

Читать на русском

Законопроєкт про мобілізацію не будуть розглядати цього тижня

Читать на русском
У Раді пояснили, чи розглянуть законопроєкт про мобілізацію цього тижня
Верховна Рада

Законопроєкт про мобілізацію не будуть розглядати цього тижня

Пленарне засідання Верховної Ради, яке мало відбутися з 6 по 8 березня, скасовано. Офіційною причиною цьому називають підготовку до термінового звіту для Сенату США. Відтак, ухвалення законопроєкту про мобілізацію знову переноситься.

Про скасування засідань повідомили народні депутати Ірина Геращенко та Олексій Гончаренко з "Європейської Солідарності" та Ярослав Железняк з  "Голосу". Геращенко зазначила, що окрім години запитань до уряду, на засіданнях планувалося розглянути важливі закони з питань безпеки, мобілізації та заборони діяльності УПЦ МП.

"На жаль, в порядку денному трьох наступних пленарних днів не було важливих законів щодо безпеки, не стояли законопроєкти про мобілізацію і заборону московських попів, але там були ратифікації, інші законопроєкти. Депутати збиралися на сесію. Її скасувала монобільшість і керівництво ВР в останню хвилину", - повідомила вона.

Нардеп Железняк назвав офіційну причину скасування засідання. За його словами виникла "термінова потреба зробити комплексний звіт для Сенату США". Водночас, він допускає, що Рада не зможе засідати ще місяць. 

"Вчора на погоджувальній раді з фракціями були чотири міністра, які просили не відкладати їх закони і швидко проголосувати. Сьогодні коаліція скасовує 3 дні голосування. Фактично Рада не буде засідати місяць. Але взагалі це буде прикро, під час війни засідання Ради не буде майже місяць", - додав він.

За словами Олексія Гончаренка, у Раді виник скандал з перешкоджанням виїзду у відрядження депутатів. Гончаренко зазначив, що низка фракцій заявила про намір блокувати роботу Ради у зв'язку з тим, що керівництво ВР не дало дозволу на виїзд за кордон деяким депутатам. 

Також Гончаренко заявив, що у "монобільшості" не вистачає голосів для прийняття важливих законів. На його думку, це також є причиною скасування засідань ради.

"Вже й ОПЗЖ не вистачає", - написав він.

 Законопроєкт про мобілізацію: хронологія змін

Депутати Верховної Ради України 7 лютого ухвалили у першому читанні законопроєкт №10449. За це рішення проголосували 243 народні обранці. Законопроєкт був прийнятий без пропозицій Комітету ВР з питань оборони. Парламентарі отримали 14 днів на внесення пропозицій до тексту документа.

За словами глави фракції “Слуга народу” Давида Арахамії, до другого читання планують переглянути окремі спірні положення  документа. Основний акцент зроблять на трьох питаннях: служба людей з інвалідністю та тих, хто за ними доглядає, відстрочка для аспірантів-контрактників та блокування рахунків ухилянтів. Водночас деякі норми проєкту не мають підтримки у парламенті.

Згодом нардеп з "Голосу" Ярослав Железняк заявив, законопроєкт про мобілізацію проголосують до кінця березня, а у дію він може вступити на початку квітня. Втім, велика кількість поданих правок може сповільнити процес його розгляду.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні ми поговоримо з ветераном війни Юрієм Гудименком про застосування Росією тактики в військових діях. Зокрема, останні місяці були відзначені жорсткими боями за Авдіївку, що стала гарячою точкою на фронті. Після відступу наших військ з цього населеного пункту спостерігалося зменшення інтенсивності наступальних дій російської сторони. Чи це означає, що нинішня тактика Росії буде сфокусована саме на подібних виступах, і чи можемо очікувати подальших наступальних дій?

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.