Рада схвалила законопроєкт, що заборонить військовим ділитися певними даними в соцмережах

Читать на русском

Військовослужбовцям заборонять поширювати в інтернеті та інших телекомунікаційних мережах інформацію, яка, зокрема, дозволяє визначити дані про військові об’єкти чи частини

Читать на русском
Законопроєкт №1031
Законопроєкт підтрима 271 нардеп

Військовослужбовцям заборонять поширювати в інтернеті та інших телекомунікаційних мережах інформацію, яка, зокрема, дозволяє визначити дані про військові об’єкти чи частини

Верховна Рада у четвер, 22 лютого, ухвалила в першому читанні законопроєкт №10313 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. Документ, зокрема, забороняє військовослужбовцям поширювати в соцмережах певну інформацію. За законопроєкт проголосував 271 нардеп.

Серед авторів законопроєкту №10313 - більшість від фракції "Слуга народу". Зокрема, в списку нардепи Давид Арахамія, Олександр Завітневич, Роксолана Підласа та Мар'яна Безугла. Документ народні обранці подали на розгляд 4 грудня 2023 року, але вже 8 грудня проєкт відкликали, а 11 грудня зареєстрували інший - доопрацьований, видаливши із сайту Верховної Ради першу редакцію законопроєкту. 8 січня 2024 року Комітет з нацбезпеки рекомендував схвалити цей проєкт №10313 в першому читанні.

Результати голосування за законопроєкт №10313
Результати голосування за законопроєкт №10313

Так, до Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" пропонують ввести нову статтю 8-2 "Реалізація права військовослужбовців на інформацію". Відповідно до неї військовослужбовці мають право вільного одержання, використання, поширення інформації відповідно до Закону "Про інформацію" та інших законів з урахуванням обмежень, встановлених цим Законом.

Військовослужбовці не мають права поширювати в інтернеті та інших телекомунікаційних мережах загального користування певну інформацію. Зокрема, ту, яка дозволяє визначити:

  • геопросторові дані про військові об’єкти, військові частини (підрозділи) та військовослужбовців під час виконання покладених на них завдань;
  • характер цих завдань та сили і засоби, що залучені до їх виконання.

Також автори законопроєкту пропонують внести зміни до Статуту внутрішньої служби та Дисциплінарного статуту ЗСУ. Зокрема, ввести норми щодо недопущення порушень, пов’язаних з дискримінацією за ознакою статі чи сексуальними домаганнями.

Документ пропонує й ввести норми щодо надання військовослужбовцям одноразової відпустки при народженні дитини відповідно до статті 19-1 Закону "Про відпустки" зі збереженням грошового забезпечення у повному розмірі. Також закон уточнює загальний час перебування військовослужбовця на лікуванні за кордоном та вводить норми щодо звільнення від виконання службових обов’язків військовослужбовців у разі хвороби дитини віком до 14 років, яка потребує стаціонарного лікування, зі збереженням грошового забезпечення.

Крім того, законопроєкт передбачає й інші зміни. Йдеться про:

  • нове регулювання щодо права звернення за призначенням (перерахунком) пенсії під час дії воєнного стану осіб, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у період воєнного стану, за письмовою заявою про призначення (перерахунок) пенсії завіреною командиром (начальником) військової частини;
  • уточнення норм щодо вимог до військових капеланів та комплектування посад військових капеланів цивільними особами;
  • уточнення норм щодо прав окремих військових посадових осіб на користування дисциплінарною владою;
  • нові повноваження спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги щодо здійснення обов’язкової перевірки якості гуманітарної допомоги, зокрема яка надається для сил оборони, та встановлення відповідальності за невиконання заходів офіційного контролю щодо якості товарів (предметів) гуманітарної допомоги;
  • уточнення підстав виплати додаткової винагороди під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які у зв’язку з поранення (контузією, травмою або каліцтвом), пов’язаним з виконанням обов’язків військової служби щодо захисту Батьківщини, визнані військово-лікарською комісією обмежено придатними до військової служби або непридатними до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців та зараховані у розпорядження відповідних командирів.

В Україні з'явився законопроєкт про демобілізацію строковиків

22 лютого президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про демобілізацію строковиків. У тексті законопроєкту №11035 зазначається, що військовослужбовці строкової служби, строк яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки, звільняються з військової служби в запас у строки, визначені Указом Президента України.

Тепер за документ мають проголосувати у першому читанні. Коли це відбудеться - поки невідомо.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Приєднуйтесь до нашої важливої розмови про зміну у спрямуванні уваги від державного тиску на бізнес до встановлення відкритого діалогу та розуміння майбутнього для його розвитку. Обговоримо, чи можна це вважати пріоритетом для ефективного відновлення, та чи можливо побудувати таку модель. Також розглянемо актуальну тему митниці, її махінації та можливі шляхи запобігти їм. Наш гість - Тарас Котов, голова Ради громадського контролю Бюро економічної безпеки. Приєднуйтесь до перегляду, буде цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.