Рада розгляне важливий законопроєкт щодо бронювання ухилянтів від мобілізації

Законопроєкт стосується тимчасового бронювання ухилянтів на важливих підприємствах

мобілізація в Україні
Бронь буде дійсна 45 днів

Парламентський комітет з питань нацбезпеки та оборони рекомендував до розгляду законопроєкт, який дозволить тимчасове бронювання чоловіків певних категорій для роботи на критично важливих підприємствах. Йдеться про тих, хто не перебуває на військовому обліку або знаходиться в розшуку.

Про це пише "Судово-юридична газета". Законопроєкт пропонує бронювання максимум на 45 днів з моменту укладення трудового договору.

Згідно з документом, бронювання можна застосувати один раз на рік для кожного працівника. Співробітник, своєю чергою, має протягом цього часу врегулювати свої військово-облікові документи. У разі невиконання цієї умови — можливе звільнення після завершення строку випробування.

Законопроєкт спрямований на підтримку критично важливих підприємств, зокрема у сфері оборонно-промислового комплексу (ОПК), які через кадровий голод не можуть повноцінно функціонувати.

За словами авторів, зараз існує прогалина: підприємства втрачають потрібних фахівців ще до оформлення броні — чоловіків можуть мобілізувати вже на етапі звірки військових даних. Новий механізм дозволить уникнути цього, оперативно залучати працівників і дати їм можливість легалізувати свій військовий статус.

Законопроєкт також пропонує дозволити роботодавцям укладати трудові договори з особами, які наразі не мають належно оформлених військово-облікових документів — без ризику порушити закон.

Кабмін оновив правила бронювання військовозобовʼязаних

Уряд вніс зміни до правил бронювання військовозобов’язаних працівників — вони почали діяти з 30 травня 2025 року. Згідно з новими змінами, 100% бронювання дозволено підприємствам, установам та організаціям, які визначено критично важливими для потреб ЗСУ та інших військових формувань.

Також Кабмін послабив правила для охоронців обʼєктів ПЕК (паливно-енергетичного комплексу). Крім того, для бронювання не обовʼязково дотримуватися критеріїв щодо відсутності податкової заборгованості.

Також тепер не потрібен мінімум 20 тис. грн середньомісячної зарплати по підприємству. Крім того, не застосовується вимога про зарплату у 20 тис. грн для заброньованих працівників.

Також оновлення стосуються бронювання викладачів. Бронювання наразі відбувається виключно через портал “Дія”.

Рішення про критичну важливість підприємства ухвалює уповноважений орган (наприклад, Міноборони, Міненерго). Держава бере на себе відповідальність за формування списків таких підприємств.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити