Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №10454 про включення прибутку підприємств у ціну поставлених товарів і послуг, якщо ті працюють на забезпечення потреб оборони
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №10454, який стосується включення прибутку підприємств, що здійснюють діяльність у сфері забезпечення потреб у безпеці та обороні, у ціну їхніх товарів і послуг. За цей документ проголосували 259 народних депутатів. Зазначимо, що цей законопроєкт розв'язує проблему, пов'язану з тим, що Державна аудиторська служба (ДАСУ) вважала прибутки оборонних підприємств державними збитками.
Про це повідомив народний обранець Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі. Закон набуде чинності після підписання президентом та офіційної публікації. За словами нардепа, це важливе досягнення, яке випливає з продуктивних зустрічей з представниками бізнесу з метою врегулювання проблем, пов'язаних з недопущенням тиску з боку правоохоронних органів та перешкодами для ефективної діяльності.
"Сьогоднішнє рішення - важливий результат наших зустрічей із бізнесом щодо тиску на них з боку силових структур та перешкоджання ефективній роботі", - написав Железняк.
Перший віцепрем’єр-міністр України - міністр економіки Юлія Свириденко зазначила, що Міністерство економіки відкрите до діалогу з бізнесом, адже тільки спільними зусиллями можна знайти ефективні рішення. Зокрема, ухвалений законопроєкт передбачає, серед іншого, що:
Зазначені норми поширюються на всі державні контракти з оборонних закупівель, укладених за неконкурентною процедурою або без проведення процедур протягом періоду дії воєнного стану. Таким чином, закон має ретроспективний характер, що дозволить правоохоронним органам закрити справи, порушені раніше через неузгодженість нормативного поля.
8 лютого Верховна Рада України підтримала цей законопроєкт у першому читанні. Загалом, проект закону №10454 був розроблений групою народних депутатів за участі Мінекономіки. Його остаточне набуття чинності вирішить також питання кримінальних справ, порушених проти підприємств, які працюють на ОПК, через неузгодженість нормативного поля та неоднозначне трактування положень нормативних актів.
Нагадаємо, що за результатами дослідження Українського ветеранського фонду близько 62,89% військовослужбовців хотіли б після демобілізації зайнятися власною справою, підприємництвом, близько 11,03% зазначають, що вже мають власну справу. Близько половини (50,14%) опитаних ветеранів, які на даний момент не несуть службу в Силах оборони України, також мають бажання розвивати власну справу.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Розв'язка на перетині вулиць Полярної та Богатирської у Києві будується швидкими темпами - вже зведено два шляхопроводи довжиною по 125 метрів, бетонуються суцільні плити. Якими будуть наступні кроки, і коли відкриють проїзд, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.