Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про військову поліцію: що входить в її повноваження

Читать на русском

Військова поліція зможе здійснювати оперативно-розшукову діяльність, забезпечувати правопорядок та військову дисципліну

Читать на русском
Військова поліція
Рада схвалила законопроект про військову поліцію

Військова поліція зможе здійснювати оперативно-розшукову діяльність, забезпечувати правопорядок та військову дисципліну

19 червня 2024 року Верховна Рада України зробила перший крок до створення військової поліції, ухваливши в першому читанні законопроект №6569-д. Цей законопроект пропонує створити нове військове формування з правоохоронними функціями. Координувати діяльність військової поліції має Кабмін через міністра оборони.

Про це в телеграм-каналі написав нардеп Ярослав Железняк. Згідно з законопроєктом, військова поліція призначена для правопорядку та військової дисципліни в міністерстві оборони, Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту. Документ підтримали 247 парламентарів.

До структури військової поліції входитимуть: центральний орган управління, територіальні органи управління, центри спеціального призначення, навчальні центри та дисциплінарні батальйони.

Військова поліція комплектуватиметься за рахунок ЗСУ, її склад не може перевищувати 1,5% чисельності Збройних сил. Керуватиме цією поліцією начальник, якого призначатиме і звільнятиме президент за поданням міністра оборони, а під час воєнного стану – за поданням головнокомандувача ЗСУ.

Які будуть повноваження військової поліції:

  • попередження, виявлення та припинення кримінальних та адміністративних правопорушень у Міноборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту;
  • провадження у справах про адміністративні правопорушення, віднесені законом до компетенції військової поліції;
  • оперативно-розшукова діяльність;
  • забезпечення правопорядку та військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту, військовозобов'язаних та резервістів під час проходження ними зборів, у місцях дислокації військових частин, установ освіти, військових об'єктах, у військових містечках, а також на вулицях та у громадських місцях, на залізничних станціях (вокзалах), у морських (річкових) портах, аеропортах;
  • превентивна та профілактична діяльність щодо запобігання кримінальним та іншим правопорушенням;
  • захист життя, здоров'я, прав та законних інтересів військовослужбовців, а також військовозобов'язаних та резервістів під час проходження ними зборів;
  • захист державного майна від протиправних посягань;
  • виконання адміністративних стягнень та покарань за скоєння кримінального правопорушення щодо військовослужбовців;
  • контроль за виконанням законодавства з безпеки дорожнього руху водіями під час використання транспортних засобів Міноборони, ЗСУ, Державної спеціальної служби транспорту та інших військових формувань;
  • забезпечення виконання інших, визначених законом, завдань з питань національної безпеки у військовій сфері, у сфері оборони у мирний час та особливий період.

Законопроєкт про створення військової поліції

31 травня, у Верховній Раді України з'явився законопроєкт №6569-д про створення військової поліції. Її функцією буде забезпечення правопорядку і дисципліни у Міноборони, ЗСУ та Державній спецслужбі транспорту. Військова поліція матиме право фіксації злочинів, розшуку, затримання військовослужбовців та захисту їх прав за стандартом НАТО AJP-3.21. 

Також автори ініціативи пропонують надати право платити гроші особам за допомогу у розкритті злочинів. Таким чином українців хочуть заохочувати надавати інформацію щодо правопорушників, дезертирів тощо. У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться про те, що це - військове формування з правоохоронними функціями, яке входить до складу сектору безпеки і оборони. Основним своїм завданням військова поліція має забезпечення правопорядку і військової дисципліни. 

Нагадаємо, інформація про те, що в Україні хочуть створити військову поліцію, з'явилася ще майже рік тому. Повідомлялося, що такий орган має підтримати військову дисципліну серед бійців ЗСУ, Міноборони та Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ). До нього перейдуть окремі повноваження щодо оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування військових злочинів (в зонах бойових дій). 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.